HaberlerYerli ve milli ürün atağı

Yerli ve milli ürün atağı

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu tarafından toplumda yerli ve milli ürün kullanımı konusunda farkındalık ve bilinç oluşturulması amacıyla panel, konferans, toplantı ve ziyaretler gerçekleştiriliyor.

Yerli ve milli ürün atağı

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) tarafından iki yıldır düzenlenen panel, konferans, toplantı ve ziyaretlerle gençler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde yerli ve milli ürün kullanımı konusunda farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

PROJE BAŞLATILDI

Dışa bağımlılığı azaltmak ve Türkiye'nin öz potansiyeliyle yapabileceklerini topluma anlatarak bilinçlenmeyi sağlamak amacıyla iki yıl önce GENÇKONFED tarafından "Yüzde 100 Milli Düşünce, Yerli Üretim ve Doğru Tercih" projesi başlatıldı. Bu kapsamda 38'i üniversite olmak üzere 68 farklı yerde konferans, panel ve toplantı ile ziyaretler gerçekleştirildi.

İŞSİZLİK BİTECEK

GENÇKONFED Genel Başkanı Bilal Okudan, yaptığı açıklamada, yerli ve milli ürün kullanmanın önemini ve ülkeye kazandırdıklarını toplumla paylaşarak yerli üretimin desteklenmesini amaçladıklarını söyledi. Yerli ürün kullanımının artmasıyla ülkede daha çok yatırım yapılabileceğini, bu sayede işsizlik sorununun da ortadan kalkacağını vurgulayan Okudan, "Yerli ürünler tercih edildiği zaman ülkemizde kalan parayla organize sanayilerinin oluşmasına katkı sağlanacak. Bu sayede üniversiteyi tamamlamış gençler, işsizlik gibi bir sorun yaşamaz" dedi.

Okudan, alanında uzman kişilerin bu programlara katıldığını belirterek, son dönemde kurdaki dalgalanma ve ekonomik gelişmelerin yerli ve milli ürün kullanımının önemini bir kez daha gösterdiğine dikkati çekti.

PİZZA YERİNE PİDE

Ülkenin kalkınarak güçlenmesi için yerli ve milli ürün kullanımının büyük önem taşıdığını dile getiren Okudan, şöyle devam etti: "Acıktığımızda pide yerine pizza yediğimiz, susadığımızda yerli değil de yabancı içecek aldığımızda yılda 50 milyar doları yurt dışına gönderiyoruz. Yerli üretimi ne kadar arttırabilirsek, toplumu bilinçlendirip genele yaydığımızda üretim konusunda çok iyi yere geleceğiz."SIRADAKİ HABER