Barınma sorunu çözülecek

Barınma sorunu çözülecek

Kavak Kaymakamı Fahri Onay, yapımı devam eden Kavak Meslek Yüksekokulu Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurdu inşaatı tamamlandığında öğrencilerinin barınma sorununun önemli ölçüde çözüleceğini söyledi.

Kavak Kaymakamı Fahri Onay, yapımı devam eden Kavak Meslek Yüksekokulu Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurdu inşaatında incelemelerde bulundu. Onay, incelemeleri sırasında Mehmet Paşa Mahallesi'nde yapımı devam eden yurt çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

250 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ

Onay, yaptığı açıklamada, yurdun arsasının hayırsever Abdullah Asan tarafından hibe edildiğini belirterek, yurdun 250 öğrenci kapasiteli olacağını söyledi.

Yurdun 2019 yılında hizmete gireceğini belirten Onay, şunları kaydetti: "Kavak Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizden pek çoğu ilçe merkezinde kalacakları yer olmadığından Samsun merkezine gidiş geliş yapıyordu. Bu onlar için zordu. Şimdi okulun çok yakınına yurt yapılıyor. Yurdun hizmete girmesiyle birlikte Kavak'ta yükseköğrenim öğrencilerinin barınma sorunu önemli miktarda çözülecek. En iyi şartlarda ve sağlıklı bir ortamda konforlu bir öğrencilik yaşayarak kendilerini geleceğe hazırlayacaklar."

Onay'ın yurt incelemelerinde Kavak Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof .Dr. Necati Menek de hazır bulundu.