Samsun'a yeni hayat merkezi... 120 günde tamamlanacak

Samsun'a yeni hayat merkezi 120 günde tamamlanacak

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Koşu Yolu ve Yaşam Merkezi projesi çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü ve 120 gün içerisinde tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.

Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nün uzun bir süre ırmak kenarında yaptığı ıslah çalışmalarından sonra geçen ay yapımına başlanan İlkadım Koşu Yolu ve Yaşam Merkezi projesi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 120 gün içerisinde tamamlanması hedeflenen proje, 20 dönümlük alanda içerisinde kuruluyor. Şehrin keşmekeşliğinden, stresinden uzak, doğanın sunduğu imkanlar canlandırılıyor. Her yaştan insana yönelik hizmetlerin planladığı projede; 2 km’lik bisiklet ve yürüyüş yolu, 11 bin metrekarelik mesire alanı, basketbol ve voleybol sahası, oyun ve eğlence alanı, kafe ve dinlenme alanları, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları ile yeni muhteşem bir yaşam alanı oluşturuluyor.

DOĞAL ZENGİNLİK

İlkadım İlçesi’nin doğal güzelliklerini canlandırıp yeni bir yaşam merkezi sunan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, doğanın sunduğu imkanları zenginleştirerek, insanların sosyal yaşantısına dokunuyor. Huzurun ve sağlıklı yaşamın adresi olacak olan yeni bir yaşam merkezini hayata geçirdiklerini belirten Başkan Tok, İlkadım İlçesi Derebahçe Mahallesi sınırları içerisinde iki ilçeyi birbirinden ayıran Mert Irmağı kenarında bulunan 2 kilometrelik alanda doğal bir yaşam alanı kurduklarını dile getirdi.

HUZURLU YAŞAM ALANLARI

Doğanın sunduğu imkanları, yeşille kucaklayarak, insanların huzurla, doğa yürüyüşü, spor, piknik yapabilecekleri her ayrıntısı özenle düşünülmüş yepyeni bir yaşam alanı inşa ettiklerini söyleyen Başkan Tok, “ İnsanlarımızın, yoğun iş stresini ve huzursuzluklarını atacakları bir yaşam merkezi kuruyoruz. 20 dönümlük alanda 2 bin 87 metre koşu ve bisiklet yolu, 11 bin metrekarelik piknik ve eğlence alanı, 608 metrekarelik basketbol ve voleybol sahası, 947 metrekarelik oyun ve eğlence alanı, kamelya ve piknik alanlarında oluşacak yaşam alanında vatandaşlarımızın ailece gelip pikniklerini yapabileceği, bisikletlerini sürebileceği bir eser meydana getiriyoruz. Sağlıklı nesillerin yetişmesinin alt yapısını oluşturduğumuz Mert Irmağı kenarında bulunan yürüyüş yolunu yeniden düzenleyerek içinde engellilerimizin de kullanabileceği bir kafe, dinlenme alanları, özel bisiklet yolu ve yeşil alanların olacağı mükemmel bir yürüyüş yolu haline getiriyoruz. İlkadım Belediyesi olarak bu tür mekanlara ihtiyacımız vardı bizler de geliştirdiğimiz proje ile halkımıza sunuyoruz” diye konuştu.