HaberlerBilecik haberSokak şenliği Akpınar Mahallesinde devam etti

Sokak şenliği Akpınar Mahallesinde devam etti - Bilecik haber

Bilecik'in Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 'Sokakta Şenlik Var' adlı sokak oyunları, Akpınar Mahallesi'ndeki miniklerle buluştu.

Sokak şenliği Akpınar Mahallesinde devam etti

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı'nın çocukların yaz tatilinin son günlerini en iyi şekilde değerlendirebilmeleri amacı ile onlara sürpriz bir etkinlik olarak düzenlediği çocuk oyunları şenliği yoğun ilgi görüyor. Yeşilkent Mahallesi Kent Ormanı'nda uçurtma şenliği ile birlikte başlayan sokak oyunları şenliği ikinci gününde Akpınar Mahallesi'nde devam etti. Akpınar Mahallesi'nde Şehit Vahit Elmas İlk ve Ortaokulu bahçesini dolduran minikler doyasıya eğlenirken sürpriz hediyelerle mutlu oldu.
Günümüz çocuklarının geleneksel sokak oyunları ile tanışma fırsatı bulduğu, gönüllerince eğlenebildikleri ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen sokak oyunları şenliği 5 Eylül Çarşamba günü yeni TOKİ'lerde TOKİ Meydanı'nda, 6 Eylül Perşembe günü Yenidoğan Mahallesi Metristepe İlkokulu bahçesinde, 7 Eylül Cuma günü Yediler Mahallesi'nde Zafer İlkokulu bahçesinde, 8 Eylül Cumartesi günü Yeni Mahalle'de Saffet Şeker İlkokulu bahçesinde, 9 Eylül Pazar günü 4 Eylül Mahallesi'nde Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu bahçesinde, 10 Eylül Pazartesi günü Çarşı Mahalle, Kasımpaşa Mahallesi'nde Cumhuriyet Meydanı'nda ve 11 Eylül Salı günü Dodurga'da Dodurga Meydanı'nda devam edecek.
17.30 ile 20.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek şenlik programında ayrıca balon gösterileri de yer alıyor.SIRADAKİ HABER