Haberler Gaziden, Başkan Akgül'e ziyaret

Gaziden, Başkan Akgül'e ziyaret

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kolundan yaralanarak gazi olan Bilal Çöp, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'ü ziyaret etti.

 Gaziden, Başkan Akgül'e ziyaret

FETÖ'nün hain darbe girişimi sırasında İstanbul’da gazi olan Salıpazarı Yavaşbey Mahallesi’nden Bilal Çöp, Salıpazarı Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Akgül’le ile görüştü. Başkan Akgül, 15 Temmuz'da halkın birlik ve beraberlik duygusuyla hareket ettiğini ve o günün, yapılan mücadelenin unutulmayacağını ifade etti.

ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Başkan Akgül, “Hainlere karşı direnen kahraman milletimize çok şey borçluyuz. Allah bu hainlere bir daha fırsat vermesin. Milletimiz iman dolu göğsünü siper ederek, darbe girişimi bertaraf edildi. Yüce milletimizle gurur duyuyoruz” dedi.

CANIMIZ FEDA OLSUN

15 Temmuz Gazisi Bilal Çöp ise Bağcılar Belediyesi’nde çalıştığını, hain darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz 2016 tarihinde Bağcılar’daki evinde olduğunu ifade ederek, “Hain darbe girişimi olduğunu öğrendik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine havalimanına akın eden binlerce kişi gibi ben de oraya gittim. Hain darbeciler tarafından halkın üzerine ateş ediliyordu. Ama kimse geri çekilmiyor aksine hainlerin üzerine gidiyordu. Açılan ateş sonucu ben kolumdan yaralandım, şehit olanlar vardı. Kanımız, canımız bu vatana helal olsun” ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER