HaberlerO başkan yeniden aday

O başkan yeniden aday

CHP Samsun İl Kadın Kolları Başkanı görevindeyken, yönetim kurulu istifa eden ve başkanlığı düşerek görevine kayyum atanan Elif Çakır, 6 Eylül'de yapılacak olan kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı

O başkan yeniden aday

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Kadın Kolları Başkanı görevindeyken yönetim kurulu istifa ettiği için yerine kayyum atanan Elif Çakır, 6 Eylül'deki kongrede aday olduğunu söyleyerek, "Biz kadınlar birlikte güçlüyüz, kadınsız devrim olmaz" dedi.

KADINSIZ DEVRİM OLMAZ

Ülkenin içinde bulunduğu durumu en çok kadınların hissettiğini söyleyen Çakır, "Bunun içindir ki biz kadınlar bize Kurtuluş Savaşı'nda yanyana, omuz omuza olduğumuz erkeklerle eşit toplumsal ve siyasal haklar vererek, Cumhuriyet'i taçlandırmış bir liderin, Atatürk'ün partisinde toplandık ve ülkemizi her gün daha da içinden çıkılmaz bir bataklığa sürükleyen AKP faşizmine karşı mücadele ediyoruz. İşte ben herhangi bir sıfat ya da makam sahibi olmaya değil, eğer sizler de takdir eder ve beni bu göreve layık görürseniz bu mücadelenin öncülüğüne talibim. Kongremizde başkanlığa adayım. Biz kadınlar birlikte güçlüyüz. Kadınsız devrim olmaz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

 

 SIRADAKİ HABER