Efsane kaleci kitap oldu

Efsane kaleci kitap oldu

Samsunspor'un eski kalecisi Tekin Üstündağ'ın renkli ve çalkantılı spor yaşantısı ile özel hayatı emekli Üsteğmen Dr. Bülent Arpat tarafından 'Efsane Kaleci' kitabıyla kaleme alındı

DÖNEMİNİN FENOMENİ

Oynadığı maçlarda yaptığı inanılmaz kurtarışları kadar maçlarda giydiği renkli kazağı, son model spor otomobili ve kıyafetleriyle kendi döneminin fenomeni olan Samsunspor’un eski kalecisi Tekin Üstündağ’ın fırtınalı yaşam öyküsü kaleme alındı. Emekli Üsteğmen Dr. Bülent Arpat tarafından kaleme alınan ve 'Efsane Kaleci' isimli kitapta kaleci Tekin’in amatör kulüplerde başladığı kalecilik yaşantısı ve sonrasında Samsunspor’a uzanan başarılı futbolculuk günlerinin yanı sıra doğumundan, gençliğine ve özel hayatında yaşadığı çalkantılı aşklara kadar bir çok anısı da yer alıyor.

RUHU ANLAYACAKLAR

Kitabın yazım aşamasının 2 yıldan fazla sürdüğünü belirten Arpat, "Kaleci Tekin gençliğimizin efsanesiydi. Onun yaşamını kaleme almak benim için bir onur ve gururdur. Yaklaşık 2 yılı aşan süreçte onu tanıyan, onunla beraber futbol oynayanlar ve dostlarını tek tek gezerek aldığımız notlarla bu kitabı derledik. Bu kitabı okuyanlar hep söylenen ama bu günlerde sözden öte geçmeyen Samsunsporluluk ruhunun ne olduğunu iyi anlayacaklar. Kulübün maddi imkanı olmadığı için galibiyet primini bile kendi cebinden ödeyen bir efsaneyi yazdık. Yeni nesil kaleci Tekin'i tanıyacak" dedi.