Kozmetik ürünlere dikkat!

Kozmetik ürünlere dikkat!

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Uzm. Dr. Fikret Kaya, merdiven altı üretilen kozmetik ürünlere dikkat çekerek, 'Bu tür ürünler, cilt sağlığını tehdit ediyor' dedi

Erzurum’da bir üniversite öğrencisinin, cilt kuruluğunu gidermek için aldığı kremi sürünce, yüzünde 2. derece yanık oluşturması merdiven altı üretilen kozmetik ürünlerin tehlikesini gündeme getirdi. Merdiven altı üretilen kozmetik ürünler hakkında sürekli uyarıda bulunduklarını belirten Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Deri ve Zührevi Hastalıklar (Cildiye) Uzmanı Uzm. Dr. Fikret Kaya, bu ürünleri kullananları daha kötü sonuçlar beklediğini ifade etti.

OYUNA GELMEYİN

“Araştırmadan, doktor tavsiyesi olmadan bilmediğiniz ürünleri kullanmayın” diyen Doktor Kaya, "Erzurum’daki öğrenci arkadaşımız bu kozmetik ürünü kullandıktan sonra yüzünde 2. derece yanık oluşmuş. Bu farklı durumlara da sebep verebilirdi. Bu ve bunun gibi durumlara bizler de sıkça rastlıyoruz. Özellikle hem televizyonlardan hem de sosyal medya üzerinden doktor tavsiyesi olmadan kolayca satılan bu ürünler cilt sağlığını tehdit ediyor. Çok talep gören bir ürünün sahtesini üretme oldukça kolay hale geldi. Sahte ürünler orijinallerinden oldukça düşük fiyatlara satıldığı için farklı tüketici kitlelerine ulaşmaları da kolaylaştı. Bu tür oyunlara gelmemek lazım ve doktorumuzun tavsiyesi olmadan, cildinizde kullanmak istediğiniz bölge hakkında doktorunuz muayene etmeden hiç bir ürün kullanmayın” şeklinde konuştu.