Rakka halkından PKK/PYD'nin işkencelerine karşı protesto

Rakka halkından PKKPYD'nin işkencelerine karşı protesto - Rakka haber

Rakka halkına baskı ve işkence yapan terör örgütü PYD/PKK'ya karşı vatandaşlar protesto gösterisi düzenledi.


Rakka halkının terör örgütü PYD/PKK'nın işkencelerine karşı tepkisi devam ediyor. Rakka'nın batısında bulunan Hatunya ilçesinin sakinleri, terör örgütünün elinde bulunan çiftçilerin serbest bırakılması için protesto düzenledi. Yaklaşık 50 çiftçinin katıldığı protestoda, işkenceye uğrayanlar için hesap verilmesi, kötü altyapı ve kamu hizmetlerinin düzeltilmesi talep edildi.

PKK köylülerin mallarını yağmalıyor
Protestocular, çiftliklerindeki motosikletler ve Hatunya çiftliklerindeki bazı mülklerle malların PYD/PKK'lı teröristler tarafından yağmalandığını söyledi. Onlarca sivilin terör örgütünün elinde olduğunu söyleyen protestocular, bu sivillerin kendileri gibi yaşam koşullarının iyileştirilmesini isteyen ve PYD/PKK'nın Rakka halkına karşı ayrımcılığına tepki koyan masum insanlar olduğunu söyledi.

Hapishanelerde işkence yapılıyor
Öte yandan, protestonun yapıldığı gün serbest bırakılan 3 Hatunyalı çiftçiye işkence yapıldığı gözlendi. Vücutlarında ciddi yaralar ve çürükler olan çiftçilerin daha önce de alıkonulduğu ve işkenceye maruz kaldıkları söylendi. Hapishanelerde hala onlarca Hatunyalı çiftçi bulunuyor.