Tahran'da Suriye konulu üçlü zirve

Tahran'da Suriye konulu üçlü zirve

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, yarın Tahran'da Suriye konusunu ele alacakları üçlü; zirve toplantısı yapacak.

Türkiye  Cumhurbaşkanı Erdoğan,  İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve  Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin, yarın  Tahran'da bir araya gelerek,  Suriye ihtilafına kalıcı çözüm bulunması amacıyla yürütülen ortak çabaları ele alacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Suriye ihtilafına kalıcı çözüm bulunması amacıyla, Astana mekanizması bağlamında sahada ve siyasi süreç kapsamında yürütülen ortak çabalar, zirve toplantısında ele alınacak.

İKİNCİSİ TÜRKİYE'DE OLMUŞTU

Toplantıda, ikincisi nisan ayında Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleşen üçlü zirvenin ardından, meydana gelen gelişmelerin değerlendirilmesi ve ileriye yönelik atılabilecek adımların tespit edilmesi hedefleniyor.

Başkan Erdoğan'ın zirve esnasında mevkidaşlarıyla gerçekleştireceği ikili ve üçlü temaslarda, İran ve Rusya ile ikili ilişkilerin yanı sıra diğer güncel, bölgesel konuların da ele alınması öngörülüyor.

suriyetahran rusya