Dünya Tarihi Kentler Birliği Konferansı Türkiye'de yapılacak

Dünya Tarihi Kentler Birliği Konferansı Türkiye'de yapılacak - Şanlıurfa haber

Türkiye Tarihi Kentler Birliği Başkanı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Dünya Tarihi Kentler Birliği'nin '2018 Dünya Konferansı'na katılmak üzere Bursa'ya gitti.


Türkiye Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı görevini sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Türkiye'nin ev sahipliğini yapacağı ve Bursa'da dünyanın çeşitli ülkelerinden üst düzey yetkililer, meclis üyeleri, belediye başkanları ve temsilcilerinin yer alacağı '2018 Dünya Konferansı'na katılacak.
7, 8 ve 9 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyonda bilgi ve deneyim paylaşımı yapılacakken, birliğin Türkiye ve dünya genelindeki çalışmaları değerlendirilecek. Toplantının ana teması 'Küreselleşmenin geleneksel yaşam kültürleri üzerindeki etkileri' olarak belirlenirken buluşma 7 Eylül'de Çiftçi'nin açılış konuşmasıyla başlayacak.
Dünya Tarihi Kentler Birliği'nin 16'ncı buluşmasının yapılacağını belirten Çiftçi, 'Birliğimiz her geçen gün daha da güzel çalışmalar gerçekleştirerek kendi öz değerlerinin tanıtımına ve korunmasına yönelik uygulamalarını sürdürüyor. Bu anlamda Dünya Tarihi Kentler Birliğinin 16'ncı buluşmasının Türkiye'de yapılması da son derece önemlidir. Burada yapılacak konferans sonucu yön haritası çıkartılacak ve bu doğrultuda çalışmalar yapılacak' diye konuştu.