AK Parti milletvekilleri yatırımları yerinde gördü

AK Parti milletvekilleri yatırımları yerinde gördü - Kars haber

AK Parti Kars Milletvekilleri kentte yapılan yatırımlarda bir takım incelemelerde bulundular.


Kars Valisi Rahmi Doğan, 65. Dönem UDH Bakanı Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç ile birlikte kentte yapım çalışmalarında sona gelinen kamu hizmet binalarını yerinde gördü.
İlk olarak 112 Acil Çağrı Merkezi İl Müdürlüğü, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi ve Afet ve Acil Durumlar Müdürlüğü'nün birlikte yer aldığı hizmet binasını inceleyen heyet, yapılan çalışmaları hakkında 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Gürbüz Koca ve diğer yetkililerden bilgi aldı.
112 Çağrı Merkezleri Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Vali Doğan, tüm acil çağrı numaralarının tek çatı altında toplanacağı 112 Acil Çağrı Merkezi hizmet binasının önümüzdeki günlerde faaliyete gireceğini belirtti.
Kars Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü hizmet binasında incelemelerde bulundu. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Acay çalışmalar hakkında bilgi aldı. Son olarak Ali Gaffar Okkan Bulvarı üzerinde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasında gezildi. İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, yeni hizmet binasının son durumu hakkında bilgi, verdi.
Kars'ta hayata geçirilen yatırımlarla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, 'Biz istiyoruz ki bu kadar fedakara çalışan emniyet mensubu arkadaşlarımızın, özellikle hem hizmet verdikleri ve çalıştıkları ortam çok daha kaliteli ve nezih olsun. Bu konuda biz 24. Dönemde girişimlerde bulunduk. Daha sonra süreç başladı. Valimizin döneminde çok hızlı bir şekilde başlaması ve bitirilmesi konusunda güzel bir gayret sevk edildi. Şimdi artık kabul aşamasına geldi. Kısa süre içerisinde hizmet veriyor olacak. İki boyunu çok çok önemsiyoruz. Bir fiziki olarak şehre güzel bir görüntü kattı. Çünkü şehrin giriş noktasında, ikincisi Kars Valiliği'ne bağlı emniyet birimimiz çok farklı mekanlarda hizmet veriyor. Bütün bunları tek bir çatı altında, tek bir merkezden ve çok modern ve günümüz teknolojisine uygun donatılmış imkanlarla verilecek olması bu güzel bir şey hayırlı oldun. Acil Çağrı Merkezi ve Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'de tamamlanmak üzere bunlar son derece önemli ve olması gereken yatırımlar Kars'a ve Karslılara hayırlı olsun' dedi.