HaberlerSamsun haberSESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler: 'Herkes hesabını verecek'

SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler: 'Herkes hesabını verecek'

SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler: 'Herkes hesabını verecek' - Samsun haber

SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, Valilik'in zam denetimlerine destek vererek, 'Kimse kafasına göre zam yapamaz. Haklı ya da haksız zam yapan herkes hesabını verecek' dedi.

Samsun  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler,  Samsun Valisi Osman Kaymak'ın dolar üzerinden ve doları bahane ederek fiyatlara zam yapanlara karşı denetimler yapılacağı yönündeki açıklamasına destek verdi.

BU BİR İHANETTİR

Valiliğin uygulamasını yerinde bulduklarını belirten Güler, "Haklı zamlar var, haksız zamlar var. Örneğin simide yapılan zam doğrudur. Çünkü susama zam yapıldı, un fiyatı yüzde 100 zamlandı. Ekmeğe de zam yapılsa bu da doğrudur. Bazı mallar, hizmetler var ki ne dolarla ne dövizle alakası var. Böyle fırsatçılık yapanlara en ağır cezanın uygulanmasını biz de istiyoruz. Halkı kandırmak kadar kötü bir şey yoktur. Devlet sıkıntıya düşebilir, ekonomik sorunlar yaşıyor olabiliriz. Ekonomik bir savaş veriyorsak herkes üzerine düşeni yapmak zorundadır. Ama kimse bunu fırsat bilip haksız kazanç sağlayamaz. Bu bir ihanettir. Bunun üzerine gidilmesini bizler de istiyoruz, kimin canı yanarsa yansın. Zam yapan, yetkililer 'buna niye zam yaptın?' dediğinde izahını yapabilmelidir. Kimse kafasına göre zam yapamaz. Denetim yapılacak, haklı ya da haksız zam yapan herkes hesabını verecek" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU