TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: Fırsatçılar bedelini ödeyecek

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: Fırsatçılar bedelini ödeyecek - Samsun haber

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, doları bahane eden ve bazı ürünlerde zam yapanlara tepki göstererek, 'Bu düpedüz fırsatçılık. Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz. O insanlar da bedelini ödeyecekler' dedi

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı, doların yükselişini bahane ederek, haksız fiyat artışı yapan kişilere ateş püskürdü. Ticaret İl Müdürlüğü kanalıyla denetimlerin sıkı yapılması gerektiğini kaydeden Onar, "Fırsatçılar afişe edilsin" ifadelerini kullanmalı.

AFİŞE ETSİNLER

Fahiş fiyat artıranlara ceza da yazılması gerektiğini kaydeden Yaktı, "Bu bir fırsatçıktır. İnsanları yoksullaştırarak, kendilerini zenginleştirmedir. Dolar yüksek ama, tüketicinin de yerli malına yönelip dolarla ilgili artışları da önemsememek gerekir. Vatandaşlar bu şekilde fiyat artışı tespit ettiklerinde mutlaka yetkililere veya 175 nolu tüketici hattına şikayet etmeliler ve fırsatçılara fırsat vermemeliler. İnsanlar mali olarak gerçekten zor durumda, ticaret il müdürlüğümüz gerekeni yapıp örnek olarak fırsatçılık yapanları afişe etsin. Vatandaşı bu zor zamanında daha da zora düşüren fırsatçılar da merak etmesinler Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz. O insanlar da bedelini ödeyecekler" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU / ÖZEL HABER