Mardinli gençler İzmit'e hayran kaldı

Mardinli gençler İzmit'e hayran kaldı - Kocaeli haber

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'ın misafiri olarak İzmit'e gelen Mardin Kızıltepeli gençler, gezdikleri İzmit'e hayran kaldıklarını söylediler.


İzmit Belediye başkanı Nevzat Doğan, Mardin'in Kızıltepe ilçesinden gelen 100 genci ilçede misafir etti. izmit'te kaldıkları süre boyunca çeşitli etkinliklere katılıp şehrin önemli yerlerini gezen gençler, 'İzmit çok güzel bir şehir. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan Belediye Başkanımız Nevzat Doğan ve ekibine ne kadar teşekkür etsek azdır' dediler.
Mardin Kızıltepe'den gelen yaklaşık 100 genç, Tur İzmit etkinliği kapsamında Tarih Koridorunda bulunan Karaburç, Orhan Camii, Akçakoca Osmanlı Meydanı, Dere Cami, Süleyman Paşa Hamamı, Sırrıpaşa Konağı, Elbeyoğlu Konağı, Pembe Köşk, Yumurtacı Camii, Kapanca Sokak, Kültür Tepesi, Redif Binası, İmaret Camii, Kasr-ı Hümayun, Paşalar Dairesi, Saat Kulesi ve Atatürk Heykeli'ni gezidirler.
İzmit Körfezi manzarasında çaylarını yudumlayan konuk gençler, Genç Girişimciler Merkezi'ni, 3D Yazıcı ve Tasarım Merkeziyle Cephanelik'teki Deprem Müzesi'ni de de ziyaret ettiler. Kızıltepeli gençler, Deprem Müzesi'nden oldukça etkilendiklerinim söylediler.