HaberlerSamsun haberSamsun Barosu'nda seçim heyecanı

Samsun Barosu'nda seçim heyecanı - Samsun haber

Samsun Barosu'nun seçimli genel kurulu bugün başlıyor. Mevcut başkan Kerami Gürbüz yeniden aday olup yönetim kurulu listesini açıklarken, karşısında yarışacak Yaşar Öztürk ise liste hazırlamanın yanlış olduğunu söyleyerek 'Genel kurul kimi seçerse çalışmaya hazırım, bundan onur duyarım' dedi

Samsun Barosu'nda seçim heyecanı

Samsun Barosu'nda seçim heyecanı bugün başlıyor. Divanın toplanıp isimlerin belirleneceği ilk günün ardından, pazar günü ise seçimler gerçekleşecek. Şu ana kadar iki dönemdir başkanlık görevini yürüten Kerami Gürbüz ve ilk defa aday olan Yaşar Öztürk yeni dönem için aday olduklarını açıkladı.

İLK DEFA LİSTE AÇIKLADI

Mevcut başkan Kerami Gürbüz, birçok meslektaşları ile yapılan görüşmeler sonucunda Baro Yönetim Kurulu aday listesini hazırladıklarını ifade ederek, "Böylece Samsun Barosu tarihinde ilk kez bir başkan adayı, yönetim kurulu aday listesini genel kuruldan önce açıklamış oluyor" diye konuştu. Gürbüz, seçimi kazandıkları takdirde beraber çalışmayı hedeflediği yönetim kurulu üye listesini de açıkladı. Gürbüz’ün listesinde şu isimler yer alıyor: Emrah Yavuzcan, Nalan Öztaç Demirtaş, Pınar Gürsel Yıldıran, Gülşen Onur, Hamdiye Katipoğlu, Serkan Dönüm, Tufan Keleş, Kutluhan Gökçe, Uğur Aslan, Mehmet Demirel ve Mehmet Demirel. Gürbüz’ün listesinde yer alan Uğur Aslan, Tufan Keleş, Kutluhan Gökçe, Nalan Öztaç Demirtaş, Emrah Yavuzcan ve Serkan Dönüm şu anda yönetim kurulunda yer alan isimler.

LİSTE AÇIKLAMAK YANLIŞ

Genel kurulla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gürbüz'ün karşısında yarışacak olan Yaşar Öztürk ise, "Her zaman olduğu gibi, güzel, düzenli, huzur ve anlayış içerisinde bir kongre olacak. Benim seçilmem durumunda atacağım ilk adım çalışma planı hazırlamak. Gerekli komisyonların kurulması sağlanacak. Baromuzun 20 tane komisyonu var ancak 3-4 komisyon dışındaki komisyonlar son 2 dönemde çalıştırılmadı. Amacımız; Samsun Barosunu uluslararası iş birliklerine açmak, birçok kuruluşa üye ve ortak yapmak için adayım. Herhangi bir şekilde liste hazırlamadım. Buna karşıyım, bu yanlış bir olay. Bizim baromuzda yıllardır böyle bir liste hazırlanmıyor. Genel kurulda aday olan arkadaşlarımız isimlerini divana yazdırıyor. Oy verirken de en az 6 kişi yazılıyor. Maalesef arkadaşımız bu dönem liste ilan etti. Bu listeyle diğer arkadaşların önü kapatıldı. 'Ben bunlarla çalışırım' denildi. Listeye gerek yok. Genel kurul kimi seçecekse onlarla çalışmaya hazırım, bundan onur duyarım" ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER