HaberlerKimsenin gözünün yaşına bakmayacağız

Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, son dönemde ilçedeki bazı marketlerde reyonda farklı kasada farklı fiyat uygulayan fırsatçıları uyardı. Başkan Taşçı, 'O firmalara uyarımızdır, art niyetli satış yapmasınlar. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız' dedi

Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Taşçı, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak ve Kara ile bir süre sohbet etti. Atakum ilçesinde son dönemde süpermarketlerde yaşanan fırsatçılık olaylarına da değinen Taşçı, önemli açıklamalarda bulundu.

DENETİMLER SON SÜRAT

Atakum Belediyesi'nin son günlerde denetimlerini sıklaştırdığını belirten Başkan Taşçı, "Rutin denetimlerimiz zaten devam ediyordu ama özellikle vatandaşlardan gelen yoğun şikayetler ve Cumhurbaşkanımızın uyarısıyla biz bu işi daha da hızlandırdık. Bu noktada ciddi anlamda da sıkıntıları görüyoruz. Rafta farklı, kasada farklı uygulamalar ve bazı ürünlerde afaki zamlı satışlar var. Tüketicinin hizmet aldığı her yeri denetliyoruz. Zabıta ekiplerimiz denetimleri yapıp yasal çerçevede cezaları kesiyor. Ticaret İl Müdürlüğümüze de durumu bildiriyoruz. Şu anda ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Bu zor süreçte böyle büyük satış noktalarının daha çok vatandaşın yanında olması gerekirken, ne yazık ki fırsatçılıkta bulunabiliyorlar. Bunları tespit edip, frenlemek istiyoruz. Yerelde bu zamlı artışları engellemek ve ekonomiye minimum zararla atlatılmasını istiyoruz. Belediye olarak vatandaşımızın fahiş fiyatlarla karşılaşmaması için denetimlerimizi sıkı bir biçimde sürdüreceğiz. Vatandaşa hizmet veren büyük satış noktalarına özellikle uyarımız, kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Denetimlerin yoğunluğunu hissedeceklerdir. Kötü, art niyetli satış yapmasınlar. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER