HaberlerSamsun haberSamsun'da ulaşıma zam var mı?

Samsun'da ulaşıma zam var mı? - Samsun haber

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Samsun'da minibüs, dolmuş ve taksi ücretlerine zam olup olmayacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

Samsun'da ulaşıma zam var mı?

Döviz kurlarındaki artış ve akaryakıt fiyatlarına gelen yüksek orandaki zamların ardından İstanbul'da taksi, dolmuş, taksi-dolmuş ve minibüs ücretlerine zam gündeme geldi. Bu zamların ardından ise Samsun'da da zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

AKARYAKIT ZAMMI ZORLADI

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, şu an için UKOME'den talep edilen herhangi bir zam olmadığını açıkladı. Akaryakıta yapılan zamların şoför esnafını zorladığını belirten Apaydın, "Ülkemiz ekonomik olarak zor bir süreçten geçiyor. Bu dönemde hepimiz üzerimize düşeni yapmak ve birlik olmak durumundayız. Şoför esnafı olarak bizler, akaryakıta gelen zamlardan sonra elbette zorluk yaşıyoruz. Fakat zam yapmamak konusunda da olabildiği kadar direneceğiz. Şu an için hatlardaki araçlar olarak UKOME'den herhangi bir zam talebimiz olmadı" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUSIRADAKİ HABER