HaberlerKocaeli haberÖzel öğrenciler yetiştirdikleri ürünleri toplamanın heyecanını yaşadı

Özel öğrenciler yetiştirdikleri ürünleri toplamanın heyecanını yaşadı - Kocaeli haber

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Bahçecilik kursunda eğitim alan öğrenciler, kendi yetiştirdikleri ürünleri toplamaya başladı.

Özel öğrenciler yetiştirdikleri ürünleri toplamanın heyecanını yaşadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi 17-35 yaş arası hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli bireylere hizmet veriyor. Merkezde verilen Bahçecilik kursunda öğrenciler iki büyük serada çeşitli bitki, meyve sebze yetiştiriyor. Bahçecilik kursunda eğitim alan 88 öğrenci, seralarda kendi emekleriyle yetiştirdiği ürünleri toplamanın heyecanını yaşadılar.
Merkezde bulunan 88 öğrenci, Bahçecilik kursu kapsamında, topraklı ve topraksız seralarda eğitim alıyor. Serada ürün yetiştirerek eğitim alan öğrencilere, eğitim sonunda sertifika veriliyor. Emek vererek ürünleri kendileri yetiştiren öğrenciler, olgunlaşan ürünlerini toplamaya başladı. Öğrenciler bahçe ve seralarda toprakla meşgul olarak mesleki bilgi alırken, psikolojik olarak da rahatlıyorlar.SIRADAKİ HABER