HaberlerHepsi bizim temsilcimiz

Hepsi bizim temsilcimiz

Havza Çamyatağı Köyü Derneği'ni ziyaret eden Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 'Gurbette yaşayan tüm hemşehrilerimiz bizim birer temsilcimiz' dedi.

Hepsi bizim temsilcimiz

Bir dizi ziyaret ve etkinliğe katılmak üzere İstanbul’da bulanan Havza Belediye Başkanı  Murat İkiz, Havza Çamyatağı Köyü Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette dernek başkanı ve yönetiminden çalışmalar hakkında bilgi alan İkiz, hemşehri derneklerini çok önemsediğini belirtti.

İKİZ’E TEŞEKKÜR

Gurbette yaşayan Havzalılar olarak her zaman Havza için mücadele verdiklerini dile getiren Dernek başkanı ve aynı zamanda HADEF Genel Başkanı Enver Şahin, “Doğduğumuz yerden buralara geldik ve yerleştik. Burası, ikinci memleketimiz oldu. Bizler hem doğduğumuz hem de doyduğumuz memleketlerimiz arasında gönül köprüsü kurmak adına yola çıktık ve bunun için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sayın Belediye Başkanımız bizleri her zaman ve her ortamda desteklemekte ve yalnız bırakmamakta. Kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İLÇEMİZE KATKI SAĞLIYOR

Başkan İkiz ise sivil toplum kuruluşlarının önemine değinerek, "HADEF ve diğer hemşehri derneklerimiz ilçemize önemli katkı sağlıyor. Federasyonumuz İstanbul ve çevresinde kardeş belediyeler edindik ve ilçemize önemi katılar sağlandık. Gurbette yaşayan tüm hemşehrilerimiz bizim birer temsilcimiz. İstanbul’da çok sayıda hemşerimiz yaşıyor. Hemşehrilerimizi bir arda tutan ve bizlere destek olan tüm sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Özellikle İkiteli’de Mehmet Akif Mahallesi’nde Havzalıların yoğunluğu hissediliyor. Bunun en büyük göstergesi Mahalle Muhtarının Havzalı kardeşimiz Fatih Öztürk’ün olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Mehmet Akif Mahallesi Muhtarı Fatih Öztürk de hazır bulundu.

murat ikiz havza  


SIRADAKİ HABER