HaberlerZorlu, minik dostlarımızı unutmadı!

Zorlu, minik dostlarımızı unutmadı!

Özel İlkadım Zorlu Koleji, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Kurum bünyesinde kermes düzenleyen Zorlu Koleji, elde edilen gelirlerle hayvan barınağına bağışta bulundu.

Zorlu, minik dostlarımızı unutmadı!

Eğitim ve öğretimde fark yaratan Özel İlkadım Zorlu Koleji, sosyal sorumluluk projeleri ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısı ile 3 gün boyunca kermes düzenleyen Zorlulu öğrenciler, kermesten elde edilen gelirlerle hayvan barınağını ziyaret ederek mama bağışında bulundu. Sevgi dolu anların yaşandığı ziyaret sırasında minik Dost, Özel Zorlu Koleji’nde bakılmak üzere sahiplenildi.

MİNİK DOST SAHİPLENİLDİ

Hayvanlarımızın sadece hayvanları koruma gününde değil,  her zaman sevilmesi ve korunması gerektiğini belirten Zorlu Eğitim Kurumları Kurucusu Ergin Zorlu, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, kurumumuzda 3 gün boyunca kermes düzenledik ve elde edilen gelirle barınaktaki hayvanlarımıza mama yardımında bulunduk. Öğrencilerimizle birlikte hayvan barınağına bizzat giderek mamalarımızı teslim ettik. Ziyaret sırasında, kurumumuzda bakmak üzere sevimli bir köpeği sahiplendik. Öğrencilerimizin adını Dost koydukları minik dostumuz, öğrencilerimizin adeta göz bebeği haline geldi. Zorlu Eğitim Kurumları olarak, böylesine özel bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

SEVGİ DOLU BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ

İyi bir eğitimin akademik başarının yanı sıra tüm canlıları sevmekten ve iyi bir birey olmaktan geçtiğini vurgulayan Zorlu, “Öğrencilerimizin akademik anlamda eğitim ve öğretim görmeleriyle birlikte sevgi dolu bireyler olmaları için azami çaba sarf ediyoruz. Öğrencilerimizin tüm canlılara sevgi beslemesi,  bu nazarla yetişmesi ve iyi bir birey olması bizim için her şeyden önemli. Çocuklar hayvan sevgisi ile büyüdüklerinde, doğadaki tüm canlıları sever ve onlara saygı duyar. Hayvanlara yardım ederken merhamet duyguları gelişir ve sorumluluk duygusunu da öğrenmiş olur. Hayvanı seven insanı da sever ve böyle bir toplumda şiddet değil sevgi ve huzur olur. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü gibi özel bir günde bu sevgiyi aşılamak ve hayvanlarımıza bir nebze olsun katkı sunmak istedik. Eziyet gören hayvanlar yerine, sevgi yumağına bürünmüş hayvanların mutluluğuyla mutlu olduk. Tüm öğrencilerimizin gözlerinde hayvanlarımızı mutlu etmenin, onlara küçük de olsa katkı sunabilmenin sevincini görmek bizleri de mutlu etti. Projemizde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Özel İlkadım Zorlu Ortaokulu

Derecik Mah. Drama Sk. No:8 İlkadım/SAMSUN

Tel: 0362 444 26 26- 0362 431 431 1

GSM: 542 548 26 55

Özel İlkadım Zorlu Anaokulu

Adalet Mah. 100. Yıl Bulvarı No:218/B  İlkadım/SAMSUN

Tel: 0362 431 431 1

GSM: 542 548 26 55

 zorlu  


SIRADAKİ HABER