HaberlerSamsun haberSamsun'da faciadan kaçtılar

Samsun'da faciadan kaçtılar - Samsun haber

Samsun'un Atakum ilçesi Yenimahalle'deki bir inşaatın hafriyat çalışması nedeniyle toprak göçmesi yaşanırken, inşaat alanının yanı başındaki binada oturan 40 kişi can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle evlerini terk etti

Samsun'da faciadan kaçtılar

Samsun'un Atakum ilçesi Yenimahalle Vatan Caddesi üzerinde yapımı süren inşaat nedeniyle, çevredekiler büyük korku yaşıyor. 10 gündür hafriyat çalışması süren inşaatta, önceki gün toprak göçmesi yaşandı. Çevrede güvenlik önlemi alınmadığını ve can güvenlikleri olmadığını söyleyen inşaat alanının yanındaki Demir Kardeşler apartmanı sakinleri, evlerini terk etmek zorunda kaldı.

SOKAKTA KALDI

İnşaat firmasının kural tanımaz bir tavır içerisinde olduğunu savunan bina sakinleri, "Bu kadar büyük bir inşaatın yükünü kaldırmayacak payandalar koydular. Toprak göçmesi oldu, can güvenliğimizden şüphe ettik. Yetkililer önlem almadı, kendi inisiyatifimizle binayı terk ettik. İnşaat firması bize 'Ruhsatımız var, ne yaparsanız yapın' dedi. 14 hanede yaklaşık olarak 40 kişi yaşıyor. Şu an 1 daire haricinde herkes binayı terk etti. Onlar da gidecek yerleri olmadığı için mecbur kalıyor. Binada kalan öğrenci arkadaşlar, maddi yönden sıkıntıda olmalarına rağmen buradan taşındılar" şeklinde konuştu.

MUHATTAP BULAMIYORUZ

Bir an önce gerekli önlemlerin alınmasını isteyen bina sakinleri, "İnşaatın durdurulması için gerekli dilekçeleri verdik. İnşaat orantısız biçimde kazıldı, yapı denetim uzmanları burada çalışmıyor. Konunun muhatabını bulamıyoruz. Can güvenliğimiz olmadan binaya girmeyeceğiz, kendi evimize hırsız gibi girip acil ihtiyaçlarımızı kısa sürede alıp kaçıyoruz. Bu ülkenin vergi veren vatandaşları olarak sesimizi duyuramıyoruz" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER