Haberlerİstanbul haberPazar esnafına ve fırıncılara zam denetimi

Pazar esnafına ve fırıncılara zam denetimi - İstanbul haber

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ilçedeki pazar ve fırıncı esnafını denetledi. Zabıta ekipleriyle esnafı dolaşan Başkan Yücel Çelikbilek zam fırsatçılarına karşı denetimlerin sıkı şekilde süreceğini söyledi.

Pazar esnafına ve fırıncılara zam denetimi

Paşabahçe'de semt pazarı ve fırınları dolaşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek zabıta ekipleriyle tezgâhları denetledi. Tezgâhlardaki ürünleri inceleyerek fiyat ve etiketleri kontrol eden Başkan Çelikbilek esnafa kuralları hatırlattı. Bazı tezgahlarda ürünlerin faturalarıyla ve satış fiyatları arasında fahiş fark tespit eden zabıta ekipleri haksız kazanç sağlayan esnafa ceza kesti. Ürünlerin tazelik, kalite, gramajlarını da kontrol eden ekipler kurallara uyulması konusunda uyarılarda bulundu.

Valilik kararı tebliğ edildi
Fırıncı esnafına yapılan ziyaretlerde ise ekmeğin gramajı ve fiyatı konusunda valilik kararına uyulması tebliğ edildi. Pazar yerlerindeki fiyat denetimine belediye başkan yardımcıları da katıldı.
Başkan Çelikbilek, 'Pazar yerleri ve fırınlar halkımızın temel gıda maddelerini aldığı mekanlarıdır. Buralarda satış yapan esnafımızın kurallara uyması gerekiyor. Halkımızın menfaatini korumak asli vazifelerimizdendir. Huzurlu bir ilçe için pazar yerlerinin denetimi devam edecek' dedi.SIRADAKİ HABER