HaberlerSamsun haberEk gösterge için 'eşitlik' talebi

Ek gösterge için 'eşitlik' talebi - Samsun haber

Türk Enerji-Sen Samsun Şube Başkanı Talha Dinç, 'Basına yansıyan haliyle ek gösterge düzenlemelerinin sonuçlanması halinde, yaklaşık 500 bin memur düzenlemenin dışında bırakılarak mağdur edilecek' dedi

Ek gösterge için 'eşitlik' talebi

Türk Enerji-Sen Samsun Şube Başkanı Talha Dinç, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 3600 ek gösterge talebiyle ilgili basın açıklamasında bulundu. Bakanlığın ikinci 100 günlük eylem planı taslağında, basına yansıyan haliyle 3600 ek gösterge ile ilgili yaklaşık 500 bine yakın memurun, bu düzenlemeden yararlanamayacağını ifade eden Dinç, konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.

ADALETSİZLİĞE YENİSİ EKLENECEK

Ek gösterge nedeniyle mağduriyet yaşanacağına dikkat çeken Dinç, "Bu memurların mağduriyeti, emeklilik dönemleri de dahil hayatlarının sonuna kadar devam edecektir. Kamudaki ücret ve emeklilik şartları adaletsizliğine, memurların şartları iyileştirilmeye çalışılırken bir yenisi daha eklenecektir. Kamuda çalışanlar, ekonomik sıkıntılar nedeniyle azami yaş sınırına kadar emekli olamıyorlar. Çalışma döneminde aldıkları maaşlarının yüzde 40'ı emekli oldukları zaman ellerinden kayıp gidiyor. Çocuklarını okutacak, geleceklerini temin edecek gücü kaybetmemek için yaş sınırının sonuna kadar çalışmaya devam ediyorlar. Biz Türk Enerji Sendikası olarak, ek gösterge düzenlemesinin adaletli biçimde yapılması ve memurun ayrıştırılmaması, bütün kamu görevlilerinin ek göstergelerinin yeniden düzenlenmesi ve var olan hiyerarşik sorunların ve adaletsizliklerin giderilmesi gerektiğini savunuyoruz. Kamu çalışanlarının, ek gösterge konusundaki hak mücadelesinin savunuculuğunu yapmaya sendikamız olarak devam edeceğiz" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

 SIRADAKİ HABER