HaberlerSamsun haberSamsun Valiliği duyurdu! Yaralı sayısı 28'e yükseldi

Samsun Valiliği duyurdu! Yaralı sayısı 28'e yükseldi - Samsun haber

 Samsun'un Canik ilçesinde bir alışveriş merkezinde yürüyen merdivende düşme sonucu yaşanan kazada yaralı sayısı 28'e yükseldi.

Samsun Valiliği duyurdu! Yaralı sayısı 28'e yükseldi

  Samsun Canik ilçesi  Piazza AVM'de yürüyen merdivende düşme sonucu yaşanan kazada yaralı sayısı 28'e yükseldi.

Samsun Canik Fatih Ortaokulu'ndan bir grup öğrenci, öğretmenleri gözetiminde bir alışveriş merkezindeki sinemaya götürüldü.Sinema çıkışı yürüyen merdivenle aşağı inmek isteyen öğrenciler, merdivenin son basamaklarında bir arkadaşlarının takılarak düşmesi sonucu birbirlerine çarparak üst üste devrildi.

Kazada, 28 öğrenci hafif yaralandı. İhbar üzerine olay yerine ambulanslar ve merdivende sıkışma olabileceği ihtimali üzerine itfaiye ekibi sevk edildi. 

YARALI SAYISI 28'E YÜKSELDİ

Yaşanan olayla ilgili olarak Samsun Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada;"23.10.2018 Salı günü saat 11.53’de İlimizde bulunan bir AVM’de yürüyen merdivende meydana gelen kazada yaralanan 28 öğrencimiz 15 ambulasla kısa sürede çeşitli hastanelere ulaştırılmış olup, tedavileri devam etmektedir. 

Kazada yaralanan çocuklarımızın hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Can kaybının yaşanmadığı olayda öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerimizle acil şifalar dileriz. "denildi.

Samsun'da AVM'de yürüyen merdiven kazası: 12 yaralıSIRADAKİ HABER