Başkan İshak Taşçı: 'Her zaman yanınızdayız'

Başkan İshak Taşçı: 'Her zaman yanınızdayız' - Samsun haber

Atakum Belediyesi olarak kadınlara yönelik projelere her zaman öncelik verdiklerini dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Atakum Belediyesi olarak kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz' dedi.

Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi aracılığıyla, dezavantajlı kadınlara yönelik psikolog ve avukat desteği sağladıklarını ifade eden  Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 60 farklı branşta gerçekleştirdikleri meslek edindirme kurslarıyla da kadınların istihdama kazandırılması noktasında önemli çalışmalara imza attıklarını kaydetti.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Kadınlara yönelik projelerle her zaman kadınların yanlarında olduklarını söyleyen Başkan  İshak Taşçı, “Atakum’da yaşayan kadınların her zaman yanındayız. Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezimiz birbirinden önemli çalışmalara imza atıyor. Kadına yönelik şiddet başta olmak üzere farklı noktalarda eğitim içerikli çalışmaların da gerçekleştirildiği merkezimiz ile ilçemizde yaşayan kadınlara birçok alanda destek sağlıyoruz. Atakum Belediyesi olarak sosyal, kültürel, istihdam odaklı ve eğitim merkezli çalışmalar başta olmak üzere, hakları hakkında bilgilendirilmeleri, psikolojik ve hukuki destek almaları, kültürel etkinlikler içerisinde yer almaları, istihdam içerikli projelere yönlendirilmeleri gibi hayatın her alanında kadınların ve dezavantajlı grupların yanındayız. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle, tüm kadınların toplumdaki fırsat eşitsizliğinden kurtulmasını diliyorum. Bu anlamda Atakum Belediyesi olarak sürdürdüğümüz çalışmalara devam edeceğiz” şeklinde konuştu.