Atakum'da 56 mahalleye hizmet eşitliği

Atakum'da 56 mahalleye hizmet eşitliği

Hizmette eşitlik ilkesiyle çalıştıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim alanlarında alt yapıyı iyileştirirken, üst yapıyı da güzelleştirdik' dedi

2014 yılı öncesi köy statüsünde olan ve bütünşehir yasası ile birlikte, mahalle statüsünde geçen yerleşim birimlerinde kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden  Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 56 mahallemizin tamamında hizmet eşitliğini önemsiyoruz. Bu anlamda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, ilçemiz yarınlara daha emin adımlarla ilerliyor.

EKSİKLİKLERİ GİDERDİK

Atakum Belediyesi olarak hayata geçirdikleri ‘Örnek Köy’ projesiyle, köylerdeki eksikleri giderdiklerini ifade eden Başkan İshak Taşçı, “Atakum Belediyesi olarak işe, mahalle statüsüne yeni geçen yerleşim birimlerinin altyapı sorunlarını çözerek başladık. Altyapıda yaptığımız iyileştirmelerin ardından, Taflan’da kurduğumuz kilitli taş parke fabrikasında ürettiğimiz taş parkeleri mahallelerimizin yolları, kaldırımları, okul ve cami avlularıyla buluşturduk. Bu anlamda köy statüsünden mahalle statüsüne geçen yerleşim birimlerimiz daha da yaşanılabilir bir hale geldi” diye konuştu.

EN İYİ HİZMETİ SUNMA GAYRETİNDEYİZ

Atakum’un her alanda marka bir kent olabilmesi adına önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Başkan  İshak Taşçı, “İlçemizi, mahallelerimizi, köylerimizi güzelleştiriyoruz. Karadeniz Bölgesi’nin en hızlı gelişen ve değişen ilçesi Atakum’da daha birçok önemli projeyi hayata geçirerek, hedeflerimize her geçen gün daha da yaklaşıyoruz. Çalışmalarımızla, yarınlarımızı daha da güzelleştireceğiz. Mahallelerimiz arasındaki hizmet eşitsizliğine son vermek suretiyle sürdürdüğümüz çalışmalarımız kapsamında, her yere eşit hizmet, en iyi hizmeti sunma gayretindeyiz. Çalışmalarımıza bu anlayışla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.