HaberlerMuhteşem Yüzyıl Kösem son bölüm izle - 14. bölüm

Muhteşem Yüzyıl Kösem son bölüm izle - 14. bölüm

Muhteşem Yüzyıl Kösem son bölümde neler oldu? Muhteşem Yüzyıl Kösem 14. bölümde Safiye Sultan planlarını büyüttü.

Muhteşem Yüzyıl Kösem son bölüm izle - 14. bölüm

Star Tv'nin dev yapımı Muhteşem Yüzyıl Kösem son bölümü dün gece yayınlandı. Safiye Sultan Sultan Ahmed’i tahttan indirip şehzadesini tahta geçirme planlarını hayata geçirir.

Muhteşem Yüzyıl Kösem son bölümde Sultan Ahmet'in Derviş hakkında verdiği hüküm herkesi şok etti.

Muhteşem Yüzyıl Kösem son bölüm özeti şöyle:

Ahmed Fahriye ile büyük bir hesaplaşma yaşıyor ve Fahriye ile ilgili öyle bir karar veriyor ki Safiye’nin kalbini yerinden söküyor. Safiye’nin sessizliği çığ gibi büyürken, odasındaki gizli deliği bulan Kösem Safiye’ye son bir darbe vurmaya hazırlanıyor.Sultan Ahmed, ilk seferine çıkıyor. Bunu fırsat bilen Safiye, Ahmed’i tahttan indirmek için harekete geçiyor. Sultan Ahmed’e suikast düzenleniyor.Ahmed, ölümün kıyısına gelirken, Kösem büyük bir cenderenin içine düşüyor. Şehzadeler tehlikedeyken, Kösem sarayın dışında mahsur kalıyor. Sarayda yıllar geçse de unutulamayacak korkunç bir gece yaşanıyor!
Ölümü bekleyen Derviş, Ahmed’in canını kendi elleriyle almasını ister.Ahmed’in verdiği hüküm ise herkesi şaşkına çevirir.Fahriye’yi dergahtan çıkarmayı başaran Kösem ise onu Ahmed’in karşısına getirir. Sultan Ahmed’in Fahriye hakkında verdiği karar herkesin dilini lâl eder. Safiye’nin sessizliği ise kopacak fırtınanın habercisidir.
Kösem, Safiye’yi yalnız bırakmak için Bülbül ağayı harem-i humayuna alır. Bülbül ağa ise bunu bir fırsata çevirir ve Kösem’i adım adım takip etmeye başlar. Ancak tuzağa çekildiğinin farkında değildir.
Kösem, Safiye’nin gizli hazinesini bulmak için saraydan ayrılır. Bu hamle ile Safiye’nin kudretini yerle yeksan edecektir. Ancak Safiye’nin çok daha tehlikeli bir planı vardır. Sultan Ahmed’i tahttan indirmek için operasyonu başlatmıştır.
Sultan Ahmed ölümün kıyısına gelirken, Safiye Sultan şehzade Mustafa’yı tahta geçirmek için saraya baskın yapar. İktidarın tek sahibi olmanın vakti gelmiştir. Haremde kimse güvende değildir. Daha kötüsü şehzadeler içerde ve korunmasızken, Kösem olan bitenden habersizdir!

Muhteşem Yüzyıl Kösemson bölümü izlemek için dizinin yayıncı kuruluşunun web sayfasını ziyaret edinizSIRADAKİ HABER