HaberlerSamsun haberSamsun'dan Doğu Türkistan'a selam

Samsun'dan Doğu Türkistan'a selam - Samsun haber

'Unutulan Vatan Doğu Türkistan' adlı fotoğraf sergisinin açılışında konuşan Alperen Ocakları Samsun İl Başkanı Ömer Akkoyun, '70 yıldır Kızıl Çin rejimi işgali altında bulunan Doğu Türkistan'daki soydaşlarımıza destek olmalıyız' dedi

Samsun'dan Doğu Türkistan'a selam

Alperen Ocakları Samsun İl Başkanlığı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu'nda "Unutulan Vatan Doğu Türkistan" adlı fotoğraf sergisini açtı. Doğu Türkistan'da yaşanan zulmü anlatan fotoğrafların bulunduğu serginin açılış kurdelesini, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ve AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir kesti.

ZULMÜ DİLE GETİRMELİYİZ

Açılış töreninde konuşan Alperen Ocakları Samsun İl Başkanı Ömer Akkoyun, "Ata topraklarımız, öz yurdumuz Doğu Türkistan 70 yıla yakın süredir işgal altında. Katil rejim her fırsatta soydaşlarımıza baskı ve şiddet uyguluyor, bununla da kalmayıp asimile politikalarıyla da kardeşlerimizi milli benliklerinden uzaklaştırmaya çalışıyor. Türk devleti olarak yapmamız gereken şey, soydaşlarımıza destek olarak her platformda bu zulmü dile getirmek. Bugün bu sergiyi açarak kardeşlerimizin sesini duyurmaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER