HaberlerSamsun haberSamsun'dan Yemen'e yardım eli

Samsun'dan Yemen'e yardım eli - Samsun haber

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, Samsun'dan Yemen'e 752 bin TL'lik nakdi yardım toplandığını ifade ederek, '4-7 ocak tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda 'Yemen'e Umut Olalım' isimli kermesimiz açılacak. Halkımızı bu kermese duyarlı olmaya davet ediyoruz' dedi

Samsun'dan Yemen'e yardım eli

Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı, Samsun'da 4-7 ocak tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak olan "Yemen'e Umut Olalım'' kermesinde Samsun'dan Yemen'e yardım eli uzanacağını söyledi.

NAKDİ YARDIM ULAŞTI

Dünya üzerinde inancından dolayı zulme uğrayan, canından olan, ırzı kirletilen milyonlarca müslüman olduğunu söyleyen Çakı, "Özellikle gönül bağımızın olduğu Yemen'de, tarihin çok az kaydettiği bir insanlık dramı yaşanıyor. Açlıktan dolayı ölen, bir dilime muhtaç insanlar dünyanın gözü önünde hayatlarını kaybediyorlar. Bu necip millete rabbim ensar olmak gibi önemli bir misyonu yükledi. Irak'tan, Suriye'den ülkemize iltica eden müslümanlara gönüldaşlarımıza nasıl ensar olduysak, Yemen'deki din kardeşlerimize de yardım elimizi uzatmak için Türkiye genelinde değişik yardım faaliyetleri sürdürülüyor. Diyanet İşleri Başkanlığımız ülkemiz genelinde bir yardım kampanyası tertip etti. Samsun'da da ilçelerimizle birlikte bu kampanyaya 752 bin 906 lira yardım toplandı ve gönderildi. Ayrıca 4-7 ocak tarihleri arasında saat 13:30'da Cumhuriyet Meydanı'nda 'Yemen'e Umut Olalım' adı altında bir kermesimiz ve hayır çarşımız açılacak. Halkımızı bu kermese karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER