Muhtaçlara yardım eli

Muhtaçlara yardım eli

Beşir Derneği Karadeniz Bölge Temsilcisi Cemil Aysel, Samsun'da yardıma muhtaç 60 aileye hayırsever iş adamlarının katkılarıyla yardım ettiklerini belirterek, 'Hedefimiz 2019'da 150 aileye ulaşmak' dedi

Beşir Derneği, Samsun'da bulunan temsilciliği aracılığıyla oluşturduğu 'dağıtım noktasın'da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu. Bir market gibi dizayn edilen dağıtım noktasında aileler hiçbir ücret ödemeden neye ihtiyaç duyuyorsa aldı.

MUTLU ETMEK İÇİN

Karadeniz Bölgesi'nde Sinop'tan Artvin'e kadar olan 23 ilde faaliyet gösterdiklerini kaydeden Beşir Derneği Karadeniz Bölge Temsilcisi Cemil Aysel "Bölgemizde 640, Samsun'da da 60 aileye yardım yapıyoruz. 2019 hedefimiz ise Samsun'da 150 aileye destek olmak. Paylaşım noktası olarak birkaç ilde olmak üzere Samsun'da da iki paylaşım noktamız var. Açtığımız mağazalarda ihtiyaç sahibi insanlar geliyorlar ve hiçbir ücret ödemeden ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Onların gönüllerinde bir mutluluk olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak için çabalıyoruz. Aynı zamanda Suriye, Yemen, Arakan, Somali, Endonezya'da da yardıma muhtaç ailelere el uzatıyoruz. İnsanlara mutluluk olmaya çalışıyoruz. Yardım edeceğimiz aileleri sosyal çalışma ile tespit ediyoruz. Gerçekten yardıma ihtiyacı olan ailelere yardım ediyoruz. Yardımlarımız da hayırsever iş adamları sayesinde ailelere ulaşıyor. Destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU