PM'de de açıklanmadı... CHP'de aday sessizliği

PM'de de açıklanmadı CHP'de aday sessizliği

Dün yapılan CHP Parti Meclisi'nde 70 belediye başkan adayı açıklandı ancak listede Samsun'un olmaması dikkat çekti. Adayların açıklanmaması konusunda bilgilerinin olmadığını ifade eden İl Başkanı Mehmet Kundak, 'Biz de açıklanmasını bekliyorduk' dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM), dün yerel gündemler konulu toplandı. Yapılan toplantının ardından 70 belediye başkan adayı açıklanırken, beklenenin aksine aralarında Samsun'dan aday yer almadı. PM'nin ardından konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, "En iyi, en becerikli, en saygın isimleri aday olarak göstermeye çalışıyoruz. Adaylarımızı açıklamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLANIR

Atakum adayının açıklanmasını beklediklerini belirten CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, "Neden açıklanmadığı konusunda bilgimiz yok. Biz de açıklanmasını bekliyorduk. Samsun'daki 6 adayımızdan biri açıklanacaktı. Atakum adayımızın açıklanacağını düşünüyorduk ama açıklama yapılmadı. 24 veya 26 Ocak'ta yapılacak Parti Meclisi'nde Atakum adayımızı öğreniriz diye tahmin ediyorum" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKAR