HaberlerAKP emekliye verdiği sözünü tutmadı

AKP emekliye verdiği sözünü tutmadı

Emekli-Sen Samsun Şube Başkanı Yücel Erdoğdu, AK Parti'nin emekliye verdiği sözü tutmadığını, emekli sandığı emeklilerine 100 TL'lik zammın yansıtılmadığını söyledi

AKP emekliye verdiği sözünü tutmadı

Emekli-Sen Samsun Şube Başkanı Yücel Erdoğdu, iktidarın verdiği sözü tutmadığını ileri sürdü.

Erdoğdu, "7 Haziran seçimlerinin propaganda döneminde, muhalefet partilerinin, emeklilerin yaşamını kolaylaştıracaklarına ilişkin proje ve vaatlerine kaynak yok diye karşı çıkan, AKP 1 Kasım seçim döneminde, kendisi de bu kervana katılmış ve emeklilere 2016 yılı zammına ilave olarak aylık 100, yıllık toplamda 1.200 TL artış yapacağına dair bir vaatte bulundu. Ancak bu tutarın, sanki tüm emeklilere verilecekmiş gibi bir söylemle emeklileri yanıltmış, onların oyunu almış ve sözünde durmamıştır. Söz konusu 100 TL artış emekli sandığı emeklilerine yansıtılmamıştır" dedi.

KAŞIKLA VERDİĞİNİ KEPÇEYLE ALDI
Erdoğdu açıklamasını şöyle sürdürdü: "2016 yılına girmeden piyasaya ve temel tüketim mallarına yapılan zamlarla kaşık ile verileceği vaat edilen artışlar, daha verilmeden kepçe ile almaya başlamıştır. Ocak 2016 ayı enflasyonun 1,82 olarak açıklanması ve hissedilen enflasyonun ise gerçekte daha yüksek olması, 2016 yılı enflasyonunun, hedeflenen enflasyon oranının çok üzerinde olacağını göstermekte bu durum emeklilerin daha da yoksullaşacağının sinyallerini vermektedir."

 SIRADAKİ HABER