HaberlerTotal Oil'den sektöründe bir ilk! Örnek alınacak proje

Total Oil'den sektöründe bir ilk! Örnek alınacak proje

TOTAL istasyonları 'İki Elin Enerjisi Güzel' projesiyle engelleri aşıyor. Samsun'daki TOTAL istasyonları işaret dilinde hizmet veriyor.

Total Oil'den sektöründe bir ilk! Örnek alınacak proje

Türkiye'nin önde gelen akaryakıt şirketlerinden TOTAL Oil Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde akaryakıt sektöründe bir ilke imza attı. İşitme engellilere yönelik “İki Elin Enerjisi Güzel” projesi ile TOTAL istasyonları, aralık ayı itibariyle işaret dili eğitimi almış personeliyle birlikte işaret dilinde hizmet vermeye başladı.

72 İSTASYONDA HİZMET

İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’dan sonra, Samsun’daki 16 istasyonun da ön saha ve market çalışanlarının işaret dili eğitimlerini tamamlayarak, toplam işaret dilinde hizmet veren istasyon sayısını 72’ye çıkardı. Türkiye’de yaklaşık 4 milyona yakın işitme engelli olduğu ön görülüyor. TOTAL, 2019’da daha fazla şehir ve istasyonda hayata geçirmeyi hedeflediği “İki Elin Enerjisi Güzel” projesiyle, tüm Türkiye’deki işitme engelli bireylere ulaşmayı ve gündelik hayatta hizmet alımında yaşadıkları olumsuzluklara çözüm oluşturmayı hedefliyor.

FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ

Samsun'daki Total Oil çalışanlarına verilecek eğitim öncesi basınla bir araya gelen Total Oil Akaryakıt Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Beril Cabı Günermengi, "TOTAL Oil Türkiye olarak, 500 istasyonumuzla tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz. Demirören Grubu’nun tüm şirketlerinde olduğu gibi bizler, Türkiye’ye değer katmak, ülkemize ve insanımıza hak ettiği en iyi ürün ve hizmetleri sunma anlayışıyla çalışıyor, topluma karşı sorumluluklarımızı da her zaman göz önünde bulundurmaya gayret ediyoruz. İki Elin Enerjisi Güzel projemizle işitme engelli bireylerin günlük hayatlarında karşılaştıkları sorunlara çözüm üretmek, istasyonlarımızda kendi dillerinde hizmet almalarını sağlamak ve ülke genelinde işaret dilinin yaygınlaşması için farkındalık yaratmayı hedefledik. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’dan sonra, bu hafta Samsun’daki 16 istasyonumuzun eğitimlerini başarı ile tamamladık. Hedefimiz; 2019 Şubat ayı sonunda ülke genelinde 100 istasyonumuzda işaret dilinde hizmet vermek. Projemizin kapsamını çok kısa zamanda genişleterek, farklı hizmet ve çözümlerle işitme engelli bireylerin yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz” dedi.

TOTAL OIL TÜRKİYE'YE TEŞEKKÜR

Konuyla ilgili konuşan İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği Başkanı Ebru Akça ise, "İşitme engelli bireylerden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda, yaşanılan sorunları minimuma indirmek adına Total Oil Türkiye ile İki Elin Enerjisi Güzel projesini hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. TOTAL Oil Türkiye ailesine, camiamıza verdikleri bu destekten kaynaklı şükranlarımızı borç biliriz" ifadelerini kullandı.

Yasir BABA

İLGİLİ HABERLER

'Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek''Samsun Yat Limanı Atakum Kumsalını Yok Edecek'Samsun'da araç pert oldu, kimsenin burnu bile kanamadıSamsun'da araç pert oldu, kimsenin burnu bile kanamadıSamsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıSamsun'da 7 kilo esrarla yakalanan 3 kişi tutuklandıKorona'da günlük hasta sayısı 2 bini geçtiKorona'da günlük hasta sayısı 2 bini geçtiSamsun'a hasta getirirken bariyerlere çarptı: 2 yaralıSamsun'a hasta getirirken bariyerlere çarptı: 2 yaralı

SIRADAKİ HABER