HaberlerBaşkandan müjde

Başkandan müjde

Dereköy Mahallesi'ni ziyaret eden 19 Mayıs Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Osman Topaloğlu, 'Altyapı ve doğalgaz sorunlarını en kısa sürede çözeceğiz. Halkımızın isteği olan Kır Düğün Salonu projemizi de hazırladık' dedi

Başkandan müjde

 19 Mayıs Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Osman Topaloğlu, mahalle buluşmaları kapsamında Dereköy Mahallesi’ni ziyaret etti. Başkan Topaloğlu’na AK Parti İlçe Başkanı Fatih Seven ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Mustafa Selçuk da eşlik etti.

PROBLEMLER BİTECEK

Dereköy Mahallesi’ndeki altyapı eksikliğini çok iyi bildiklerini belirten Başkan Topaloğlu, “Buradaki en büyük eksikliğimiz kanalizasyon. Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde olan bir çalışma ve maalesef yıllardır bu çalışmayı gerçekleştiremedik. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Mustafa Demir’e, ilçemizle ilgili tüm sorunları rapor ettik. Kendisi bizlere söz verdi. 2 yıl içerisinde Dereköy Mahallemizde altyapı sorunu çözülecek. 2020 yılının sonunda da doğalgazın gelmesiyle birlikte altyapı problemi bitecek. Örnek Sokak projemizi Dereköy Mahallesi’nde de uygulayacağız. Ayrıca Dereköy Mahallesi’nde halkımızın isteği olan Kır Düğün Salonu projemizi hazırladık. 6 Mart tarihinde ihaleye çıkıyoruz ve 60 gün içerisinde tamamlayıp, siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK GELİR KAYNAĞI

Başkan Topaloğlu, “Dereköy Mahallemizdeki hemşehrilerimizin en büyük geçim kaynağı balıkçılık ve bizler deniz ürünleri avcılığı gerçekleştiren tüm arkadaşlarımızla diyalog halindeyiz. Her türlü sorunun çözümü için bugüne kadar derneklerimizle birlikte çabaladık. Özellikle DSİ ile birlikte 6 ayda Dereköy Limanı’nı temizledik. Karadeniz Deniz Salyangozu Avcıları Derneği’nin sıkıntılarını çözmek üzereyiz, ufak pürüzler kaldı” ifadelerini kullandı.

 SIRADAKİ HABER