HaberlerSamsun haberSamsun'da Kahraman gaziye gururlu karşılama

Samsun'da Kahraman gaziye gururlu karşılama - Samsun haber

Mardin'de PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen hain saldırı sonucunda ağır yaralanan ve 4 aylık tedavinin ardından memleketine dönen Samsunlu Jandarma Özel Harekât Uzman Çavuş Hilmi Can Gelin, ailesi ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı

Samsun'da Kahraman gaziye gururlu karşılama

 Mardin'de PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen hain saldırı sonucunda ağır yaralanan ve 4 aylık tedavinin ardından memleketine dönen  Samsunlu Jandarma Özel Harekât Uzman Çavuş  Hilmi Can Gelin, ailesi ve arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı

Mardin'in Dargeçit ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu başından ağır yaralanan, Samsunlu Jandarma Özel Harekât Uzman Çavuş Hilmi Can Gelin, Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki 4 aylık tedavinin ardından taburcu oldu. Samsun Çarşamba Havaalanına tarifeli uçakla gelen Hilmi Can Gelin’i, babası Rahan, annesi Saime Gelin, yakınları ve arkadaşları coşkulu bir şekilde karşıladı. Burada tek tek herkesle kucaklaşan Hilmi Can Gelin, daha sonra yapılan konvoy ile Çarşamba'nın Irmak Sırtı Mahallesi'nde bulunan baba evine gitti. Burada geçmiş olsun dileklerini kabul etti.

DOKTORUM MORAL OLSUN DİYE TABURCU ETTİ

Gazi olduğu anları anlatan Jandarma Özel Harekât Uzman Çavuş Hilmi Can Gelin, yanında şehit düşen yakın arkadaşının aklından hiç çıkmadığını söyleyerek, "İnsan en yakın arkadaşını şehit verince kendinin yaşamasına bir anlam veremiyor. En kısa zamanda şehit olan arkadaşımın mezarına giderek dua edeceğim. Ailesine başsağlığı dileyeceğim. Doktorlarım moral olması için taburcu etti. Hastanede, benden daha beter durumda olan gazilerimiz var. Oradakileri görünce ben hiç hastanede yatmasam daha iyi olurdu diye düşündüm" dedi

EN YAKIN ARKADAŞIM ŞEHİT DÜŞTÜ

Birçok operasyon geçirdiğini de söyleyen kahraman gazi Hilmi Can Gelin, "Yüzüm de felç var. Allah’ın izniyle onu da atlatacağım. Bu vatan için mücadele eden herkese dua edilmesi gerekiyor. Hafızam gitti. Bana anlatılana göre, ben kendimi öne atmışım. Bunun için de daha fazla şehit vermemişiz. 1 şehit verdik o da ilk ateşte şehit düştü. Ben de Muhammet vurulunca yanına yaklaştım, o sırada ben de yaralandım. Bana çok ateş etmişler, vurulmama rağmen kaya dibine kadar sürünmüşüm" diye konuştu.

DOKTORLAR ÜMİDİ KESMİŞ

Yaralandıktan 20 dakika sonra helikopter gelerek kendisini aldığını da söyleyen Gelin, "Helikopterde 2 kez kalbim durmuş, tekrar hayata dönmüşüm. Doktorlar benden umutsuzmuş, 30'uncu gün yoğun bakımdan çıktım. 12 ameliyat geçirdim. Yüzüme platin takıldı. Bir kaç ameliyat daha olacağım" şeklinde konuştu.

10 GÜN OĞLUMU GÖREMEDİM

Oğlunun eve dönmesinden dolayı çok gurur ve mutlu olduklarını söyleyen anne Saime Gelin, "Doktorlar bize hiç ümit vermemişti, şu anda çok mutluyuz. Gözü görmüyordu, ancak ameliyatlar sonrası gözü açıldı. Sol kulağı hiç duymuyor. İlk haberi aldığımızda akşamüzeri komutanlar eve geldi. Bize oğlumuzun bacağından yaralı olduğunu söylediler. Bizde ufak bir şey var zannettik. Ankara'ya hastaneye yanına gittik. 10 gün çocuğumuzu göremedik. Şükürler olsun artık yanımızda. Tüm şehitlere Allah’tan rahmet ve gazilerimize ise sağlık diliyorum" ifadelerini kullandı.

OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM

Kendileri için çok gururlu bir gün olduğunu söyleyen baba Rahan Gelin ise, “Arkadaşlarımız dostlarımız bizi yalnız bırakmadı. Oğlumla gurur duyuyorum. Şehitte olsa yine gurur duyardım. Askeriyemize, doktorlarımıza yaptıkları tedaviden dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Vatanımız sağ olsun” dedi.

Bayram OKSIRADAKİ HABER