HaberlerKadın isterse yapar... Sırada Avrupa var

Kadın isterse yapar... Sırada Avrupa var

Gençler Halter Türkiye Şampiyonası'nda altın madalyanın sahibi olan Esma Alper, gözünü Avrupa'ya çevirdi. Kadın isterse yapamayacağı yok diyen Esma, 'Avrupa'yı da sallayacağım ve hocamla girdiğim şampiyonluk iddasını ben kazanacağım' dedi

Kadın isterse yapar... Sırada Avrupa var

 

ÇOK ÇALIŞTIK

Kırıkkale'de yapılan  Okullararası Genç Kızlar Halter Türkiye Şampiyonası'na damgasını vuran ve  şampiyon olan İlkadım Belediyespor Kulübü sporcusu  Esma Alper, Avrupa Şampiyonası'na hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl Avrupa'da dördüncülük elde eden Esma, Antrenör Gökhan Göktaş nezaretinde şampiyonluk için çalışıyor. Kadın isterse her şeyi başarır diyen Esma, "2 yıldır halter sporuyla uğraşıyorum. İlk başta bazı çevrem halter sporunu olumsuz karşılamıştı ama ben yılmadan çok çalıştım ve şampiyonluğa imza attım" dedi.

HALTER BOY KISALTMAZ

Halterin boyu kısalttığını duyduğunu söyleyen Esma, "Halter sporu boy kısaltmıyor. Ben bu spora başladığımda 1.55 idim. Şimdi 1.70 boyum var. Bu sporu herkese öneriyorum, eğer kendinizi verirseniz madalyaları boynunuza dizersiniz" diye konuştu. Esma'dan Avrupa'da altın madalya beklediklerini dile getiren Antrenör Gökhan Göktaş, "Avrupa'da geçen sezon dördüncü olduk. Şimdi ise hedefimiz altın madalyayı ülkemize kazandırmak. Esma'ya güveniyoruz ve bunu başaracağına inanıyoruz" dedi.

Salim YILDIZ ÖZELSIRADAKİ HABER