HaberlerSamsun haberNazike nineye sıcak yuva

Nazike nineye sıcak yuva - Samsun haber

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ocak ayında yalnız yaşayan 90 yaşındaki Nazike nineyi evinde ziyaret ederek devletin şefkat elini uzatmıştı. Vali Kaymak'ın talimatı ile Nazike nine elektrik sobalı evinden alınarak, bakıcısı olan kaloriferli eve taşındı

Nazike nineye sıcak yuva

Samsun'un Çarşamba İlçesi Çay Mahallesi'nde tek başına yaşayan 90 yaşındaki  Nazike Çakır'ı, geçtiğimiz ay ziyaret eden Samsun Valisi Osman Kaymak, eşi Emine Kaymak ile birlikte devletin şefkat elini uzatmıştı.

TALİMAT VERİLMİŞTİ

Nazike Çakır'ın bakımını yarım günlüğüne bir kadının üstlendiğini, geri kalan zamanını ise elektrikli soba ile ısınarak, yalnız başına kaldığını öğrenen Vali  Osman Kaymak duruma el koymuştu. Vali Kaymak, iki çocuğu kanserden kaybeden ve bir oğlunun da maddi durumunun iyi olmadığını öğrendiği Nazike ninenin acil olarak kaloriferli bir eve taşınması için Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım'a talimat vermişti.

KALORİFERLİ EVE TAŞINDI

Nazike Çakır'a ev bulunması için Vali Kaymak'ın talimatı üzerine Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım hemen harekete geçti. Arayışlar sonunda Nazike nineye kaloriferli ev ile yanında kalacak bir bakıcı kadın bulundu. Evin kirası ve tam günlük bakıcı kadının ücreti Vali Osman Kaymak tarafından 1 yıl süre ile karşılanacak. Kaymakam Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Nazike Çakır'ı yeni evinde ziyaret ederek, Vali Osman Kaymak'ın selamlarını iletti.

"BİZDE MUTLUYUZ"

Vali  Osman Kaymak, "Talimatımız ile birlikte, Çarşamba Kaymakamlığımız harekete geçti. En kısa sürede Nazike Çakır ninemize kaloriferli bir eve taşıyarak tam gün çalışacak bir bakıcı kadın bulundu. Evin içerisi ise hayırsever bir işadamımz tarafından döşendi. Yaşlılarımız, tecrübeleriyle geleceğimize ışık tutan, dün ile bugünümüz arasında köprü kuran, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere taşımamızı sağlayan en kıymetli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi şefkat gerektirmektedir, bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Nazike Çakır ninemiz bundan sonra, sıcak ve güvenli bir ortamda mutlu bir şekilde olacağı için bizde son derece mutluyuz" dedi.

Bayram OKSIRADAKİ HABER