HaberlerSamsun haberCumhurbaşkanı Erdoğan, 4. kez Samsun'a geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4. kez Samsun'a geliyor - Samsun haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son 1 yıl içinde Samsun'a 4. kez gelecek ve 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında bugün saat 16:00'da Cumhuriyet Meydanı'nda Samsunlulara seslenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4. kez Samsun'a geliyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda saat 16:00'da düzenleyeceği mitingle Samsunlularla bir araya gelecek. Vatandaşların miting alanına rahat ulaşabilmeleri içinse saat 12:00-19:00 saatleri arasında tramvaylar ücretsiz olacak.

YOĞUN PROGRAM

Son 3 günde Karadeniz Bölgesi'nde mitingler gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun mitingi öncesinde saat 13:30'da Ordu'da bir miting düzenleyecek. Ordu ziyareti sonrasında helikopter ile Samsun'a gelecek olan Cumhurbaşkanı, Batı Park'ta bulunan heliporta inerek parti otobüsü ile vatandaşları selamlayarak Atatürk Bulvarı ve 100. Yıl Bulvarı üzerinden geçerek Cumhuriyet Meydanı'na gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun Valiliği ile Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyaret etmesi ve ardından yine hava yolu ile Ankara'ya geçmesi bekleniyor.

BİR YILDA DÖRDÜNCÜ ZİYARET

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün gerçekleşecek ziyaretiyle birlikte son bir yılda Samsunlularla dördüncü defa bir araya gelmiş olacak. Erdoğan daha önce, 24 Haziran genel seçimlerde, AK Parti Samsun 6. Olağan Kongresi'nde ve AK Parti Samsun'un belediye başkan adaylarının tanıtımında Samsun'da bulunarak önemli mesajlar vermişti.

SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti öncesinde Samsun'da sıkı güvenlik önlemleri alındı. Cumhuriyet Meydanı çevresi demir barikatlarla vatandaşların miting alanına rahat gidebilmeleri için hazırlandı ve alan parti bayraklarıyla süslendi. Miting esnasında çevre illerden gelen polis memurlarıyla birlikte yaklaşık 4 bin 500 polisin görev yapacağı öğrenildi.

MİTİNGE DAVET

Mitingle ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Cumhurbaşkanımız, Samsun’umuzu çok seviyor çünkü burası ilk adım şehridir ve burası 17 yıl boyunca tüm seçimlerde AK Parti’mize en güçlü desteği vermiş şehirlerimizdendir. Genel Başkanımızın aday tanıtım toplantımızın ardından miting vesilesiyle şehrimize kısa süre içerisinde yeniden teşrif edecek olması Samsunumuza gönülden bağlı olduğunun bir göstergesidir. Samsun’a her zaman büyük önem veren Cumhurbaşkanımız’ı hemşehrilerimizle birlikte büyük bir coşku ile karşılayacak, Milli Mücadele’nin ilk adım şehrine yakışan rekor bir katılım ile yeniden tarih yazacağız. Ülkemizin geleceği açısından önemli bir eşik olan bir dönemde gerçekleşecek olan bu buluşmanın Samsun ve ülkemiz adına çok önemli olduğuna inanıyorum" dedi.

YÜKSEK KATILIM BEKLİYORUZ

Samsun'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gösterdiği yoğun ilgi, sevgi ve desteğini oluşturduğu kalabalıklarıyla her zaman gösterdiğini dile getiren AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, "Kadını, erkeği, genci, yaşlısı tüm hemşehrilerimiz yine en yüksek katılımı göstererek, Cumhurbaşkanımızı heyecan ve coşkuyla bağrına basacak, aynı desteği sağlayacaklarına inanıyorum. Bu anlamda şahsım olarak bir kez daha Samsunlu hemşehrilerimize sonsuz teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ

"Sayın Cumhurbaşkanımızın gönlünde her zaman Samsun'un ayrı bir yeri vardır" diyen AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "19 Mayıs kentimiz Cumhurbaşkanımıza, AK Parti'ye gönülden, büyük bir sevgiyle her zaman destek vermiştir. 'Sayın Recep Tayyip Erdoğan' geliyor dendiğinde hepimiz gibi içlerini büyük bir heyecan sarmıştır. Çünkü sevgi karşılıklıdır. Tevazu, samimiyet ve gayret ile çıktığımız bu yolda liderimizin Samsun'da vereceği önemli mesajları, büyük coşkuyu sabırsızlıkla bekliyoruz. Halkımızı bu büyük güne ortak olmaya, Cumhurbaşkanımızı kucaklamaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER