HaberlerSamsun haberCumhurbaşkanı Erdoğan: 'Samsun, endüstri bölgesi olacak'

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Samsun, endüstri bölgesi olacak' - Samsun haber

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'un endüstri bölgesi olması için çalışmaları başlattıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Samsun, endüstri bölgesi olacak'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Samsun'da miting düzenledi. Soğuk havaya ve zaman zaman etkili olan yağışa aldırmayan on binlerce Samsunlu, Cumhuriyet Meydanı'na akın etti. Erdoğan, Samsun'daki mitingde önemli mesajlar verdi.

SAMSUN PİLOT İL OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsunlu çiftçilerimize toplam 2 katrilyon lira destek verdik. Üretimi ülkemizde kısıtlı olan kenevirin tohumu Vezirköprü'de üretilecek. 166 dekar alanda sözleşme imzalandı. 10 ton üretim hedefliyoruz. Bu kumaştan sektör oluşturacaksınız. Vezir ve Narlı adlarında iki adet kenevir çeşidi için başvuru yapıldı. Bu işin pilot ili Samsun olacak'' dedi.

SAMSUN, ENDÜSTRİ MERKEZİ OLACAK

Samsun'da ikinci OSB ve bir Teknopark kurduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Samsun'un endüstri bölgesi olması için çalışmaları başlattık. Samsunlu iş adamlarına 8 katrilyon liralık yatırım teşviki sağladık. Desteklerimizle 19 bin kişilik ilave istihdam oluşturduk. 71 işyerini SGK prim teşviki ile destekledik. Bütün bunları yapabilmemiz için 31 Mart seçimlerinden başarı ile çıkmamız gerekiyor. Seçilecek başkanlarımızla beraber aralıksız hizmeti sürdüreceğiz. İçeride güçlü olmadan dışarda sağlıklı politika yürütemeyiz. Ben Samsun'un bu halini gördükçe bu iş bitmiş diyorum. Samsun'da büyükşehir ve 15 ilçede AK Parti, 2 ilçede ise MHP adayıyla seçime giriyoruz. İki parti Cumhur İttifakı kurdu. Bunun adı zillet ittifakı değil. SIRADAKİ HABER