HaberlerSamsun haberCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde - Samsun haber

31 Mart yerel seçimleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nın miting düzenleyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'a müjde üstüne müjde verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Samsun'a müjde üstüne müjde

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında  Samsun'da miting düzenledi. Soğuk havaya ve zaman zaman etkili olan yağışa aldırmayan on binlerce Samsunlu, Cumhuriyet Meydanı'na akın etti. Erdoğan, Samsun'daki mitingde önemli mesajlar verdi.

SEVDASINDAN KARADENİZ TUTUŞUR

Konuşmasına AK Parti'nin seçim şarkısına eşlik ederek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevdasından Karadeniz tutuşur, öfkesi düşmana seldir Samsun'un. Cahiller ne yana giderse gitsin, yolu gidilecek yoldur Samsun. Milletimizin göz bebeği Samsun, birliğimizin bağımsızlığımızın timsali Samsun. İstiklal meşalesini tutuşturan Samsun. Bugün sizleri bir daha yürekten selamlıyorum. Tüm ilçeleri selamlıyorum. 24 Haziran seçimlerinde şahsıma, partime ve Cumhur İttifakı'na verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerin emanetini namusumuz bilip asla halel getirmeyeceğiz. İlk günkü aşkla sizler için yürümeye devam edeceğiz.'' dedi.

SAMSUN'A İÇTEN BİR MAŞALLAH

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye'yi yeni başarılara, çok daha güzel günlere sizlerle beraber taşıyacağız. Samsun bugün bir başkasın, coşkunuz için her birinize teşekkür ediyorum. Bugün Samsun'a içten bir maşallah diyorum. Allah sizleri kem gözlerden saklasın. Bugün Samsun tıpkı Karadeniz gibi kabına sığmıyor. Samsun bir kez daha Türkiye'ye liderlik etmeye hazırlanıyor. Samsun'un 31 Mart'ta 'İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün' diyeceğine inanıyorum. Samsun 31 Mart'ta şehrine sahip çıkacak. Ülkesine sahip çıkacak'' Samsun 31 Mart'ta mührü gönül belediyeciliğine vuruyor musun? Samsun'a bu yakışır. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Biz sadece Allah'ın huzurunda eğiliriz, başka yerde asla. İnşallah 27 gün sonra oylarımızı kullanacağız''. ifadelerini kullandı.

SAMSUN'A 29 KATRİLYONLUK YATIRIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Son 17 yılda Samsun'a 29 katrilyonluk yatırım yaptık. Evlatlarımız bizim gibi 60-70 kişilik sınıflarda okumasın diye 4 bin 832 adet derslik yaptık. İkinci devlet üniversitesini Samsun Üniversitesini kazandırdık. 8 bin 865 kişilik yurt binası açtık. Bu yıl içinde Çarşamba, Kavak ve Alaçam ilçelerinde bin kapasiteli yurt binası açacağız. Birkaç yıla kadar Samsun, Tekkeköy ve Terme'de 4 bin 550 kişi kapasiteli yurt açacağız. Samsun'u birbirinden önemli spor tesisleri ile ilmek ilmek işledik. 13 ilçemize gençlik merkezi yaptık. İnşallah Samsun'da eski stadın yerine Millet Bahçesi ve Kıraathanesi inşa edeceğiz. Gençlerimiz ders çalışacak, kek yiyecek. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 2,7 katrilyon lira yardım yaptık. Sağlıkta 250'şer yataklı Bafra ve Çarşamba hastanesi başta olmak üzere 35 tesis kazandırdık. Toplam 7 sağlık tesisinin yapımı devam ediyor. 900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi ve diğer hastanelerin ihale süreci devam ediyor.'' diye konuştu.

HIZLI TREN PROJESİ DEVAM EDİYOR

İmar barışı ile 155 bin Samsunlunun sıkıntısını çözdüklerini belirterten Erdoğan, ''Şehir merkezinde hizmet verecek 5 atık su tesisinin yapımı devam ediyor. Samsun'da İstinaf mahkemesini faaliyete geçirdik. Samsun, batı çevre yolu projesinin çalışmalarının startı veriliyor. Hayırlı olsun. 120 km olan bölünmüş yolu 309 km'ye çıkardık. Samsun'daki 15 köprü ve viyadüğü, iki çift tüp tüneli tamamladık. Köprüleri, kavşakları ve bağlantı yollarını bu yıl bitiriyoruz. Çarşamba-Ayvacık ve Asarcık-Kavak yolları arasındaki muhtelif kesimleri birkaç yıl içinde bitiriyoruz.  SamsunBatı Çevre Yolu projesinin çalışmalarının startı veriliyor. Hayırlı olsun. 120 km olan bölünmüş yolu 309 km'ye çıkardık. Samsun'daki 15 köprü ve viyadüğü, iki çift tüp tüneli tamamladık. Köprüleri, kavşakları ve bağlantı yollarını bu yıl bitiriyoruz. Samsun-Sivas arasındaki tren yolunun modernizasyonunda sona geldik. Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale hızlı tren hattının proje çalışmaları devam ediyor. Böylece Samsun'un İç Anadolu ve Mersin limanıyla bağlantısı olacak. 2003'te 175 bin olan Çarşamba Havalimanı şimdi 1 milyon 750 bin oldu. Tekkeköy'e tersane inşa ettik. Samsun'a 8 baraj inşa ettik. Samsun şehir merkezinin içme suyu ihtiyacını çözdük. Diğerleri gelip ne anlatıyor burada? 26 adet taşkın koruma tesisinin yapımı devam ediyor.'' dedi.

BU İŞİN PİLOT İLİ SAMSUN

Samsunlu çiftçilerimize toplam 2 katrilyon lira destek verdiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Üretimi ülkemizde kısıtlı olan kenevirin tohumu Vezirköprü'de üretilecek. 166 dekar alanda sözleşme imzalandı. 10 ton üretim hedefliyoruz. Bu kumaştan sektör oluşturacaksınız. Vezir ve Narlı adlarında iki adet kenevir çeşidi için başvuru yapıldı. Bu işin pilot ili Samsun olacak'' açıklamalarında bulundu.

SAMSUN, ENDÜSTRİ BÖLGESİ OLACAK

Samsun'da ikinci OSB ve bir Teknopark kurduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Samsun'un endüstri bölgesi olması için çalışmaları başlattık. Samsunlu iş adamlarına 8 katrilyon liralık yatırım teşviki sağladık. Desteklerimizle 19 bin kişilik ilave istihdam oluşturduk. 71 işyerini SGK prim teşviki ile destekledik. Bütün bunları yapabilmemiz için 31 Mart seçimlerinden başarı ile çıkmamız gerekiyor. Seçilecek başkanlarımızla beraber aralıksız hizmeti sürdüreceğiz'' dedi.

BU İŞ BİTMİŞ

Erdoğan, ''İçeride güçlü olmadan dışarıda sağlıklı politika yürütemeyiz. Ben Samsun'un bu halini gördükçe bu iş bitmiş diyorum. Samsun'da büyükşehir ve 15 ilçede AK Parti, 2 ilçede ise MHP adayıyla seçime giriyoruz. İki parti Cumhur İttifakı kurdu. Bunun adı zillet ittifakı değil.  Bay Kemal'den bir şey olmaz, ver bir koyun kaybeder gelir. Şimdi çıkmış tanzim kuyruğunu eleştiriyor. Asıl kuyruk sende, hastanelerde kuyruk vardı. Samsun'da zaten CHP aday çıkaramadı, sözde bir İYİ Parti adayı var, onu destekliyor. Samsun, 31 Mart'ta memleket işi gönül işi diyor muyuz? Cumhur İttifakı'na destek veriyor muyuz? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. 31 Mart akşamı sizlerden müjdeleri bekliyoruz. Sizlere kenevir bez torbasının içinde çay ikram edeceğim. Bu akşam bana dua edersiniz'' şeklinde konuştu. 

Haber: Şükrü Berk Asker

Fotoğraf: AASIRADAKİ HABER