HaberlerSamsun haberNecattin Demirtaş'tan 'sanat' vurgusu

Necattin Demirtaş'tan 'sanat' vurgusu - Samsun haber

Millet İttifakı İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, 'Sanatçı toplumun ışığıdır. İlkadımlı sanattan, sanatçıdan mahrum kalmayacak' dedi

Necattin Demirtaş'tan 'sanat' vurgusu

Millet İttifakı İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necattin Demirtaş, Çarşambalılar Derneği'nde düzenlenen  Samsunlu Sanatçılar Derneği'nin ( SASAD) şiir dinletisine katıldı. Demirtaş, bu şiir dinletisini düzenleyen herkese teşekkür etti.

HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR

Şiirin önemine dikkat çeken Demirtaş, "Sanatçı olmak Allah vergisidir. Hadi sanatçı olayım deyince sanatçı olunmuyor. Ancak günümüzde sanat ve sanatçı hak ettiği değeri görmüyor. Hele ki ekonomik sıkıntıların her geçen gün arttığını düşünecek olursak bu durum katlanarak artıyor maalesef. Ancak biz, nasip olur da gelirsek hayata geçireceğimiz 'İlkadım Eğitim ve Kültür Merkezi' (İKAME) projemizle, Türk Park projemizle İlkadım'da bu sorunu ortadan kaldıracağız. Tüm tiyatroların sergileneceği, şiir, edebiyat, müzik, resim gibi her daldan sanat faaliyetlerinin yürütülebileceği yani tüm bu çalışmaları tek çatı altında toplayacağımız sanat yuvalarımızı hayata geçireceğiz. Ve bu sanat yuvasını üniversite ile birlikte ortak yürütmeyi planlıyoruz. İnşallah İlkadım'da sanat eksik olmayacak. İlkadımlı sanattan, sanatçıdan hiçbir zaman mahrum kalmayacak" diye konuştu.

 sasad  samsun haber


SIRADAKİ HABER