HaberlerSamsun haberSamsun'da gençlerle iyilik seferberliği

Samsun'da gençlerle iyilik seferberliği - Samsun haber

Samsun'da, Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın İğne Deliği Gençlik Merkezi gönüllüleri, 17. yılları kapsamında şehrin her yerine iyilik yayma peşindeki çalışmalarını sürdürüyor

Samsun'da gençlerle iyilik seferberliği

Samsun Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın İğne Deliği Gençlik Merkezi gönüllüleri, Kavak ilçesinde bulunan Emirli İlkokulu'nda, Fen Bilgileri Laboratuvarının duvarlarını renklendirmek için kolları sıvadı. Gençler, hem laboratuvarın duvarlarını renklendirerek çocuklara deney çalışmalarını aşıladı hem de okul çevresine çiçek tohumları ekti. Farklı alanlarda öğrenim gören üniversiteli gençler, okudukları alanlarla alakalı bilgilendirmelerde bulundu.

17 İLÇEYE GİDECEĞİZ

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Gençlik Merkezi Koordinatörü Oğuzhan Öztanır, "17. yılımızda hedefimiz, 17 ilçeye de gençlerle iyilik götürmek. Muhtarlar ve okul öğretmenleri bizlere ulaşıyorlar, dezavantajlı mahallelerde bulunan okullarda ki eksikleri yerinde görmek için de genç arkadaşlarımızla fizibilite çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Hedefimiz, çocuklara gönüllülük üzerine bilgilendirmelerde bulunmak, okulu ve çevresini iyileştirmek'' diye konuştu.

Bayram OKSIRADAKİ HABER