HaberlerSamsun haberDevlet kapı kapı dolaşıp el uzatıyor

Devlet kapı kapı dolaşıp el uzatıyor - Samsun haber

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı, ASDEP kapsamında Samsun'da kapı kapı dolaşarak 21 bin 203 haneye ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. Balcı, 'Ailelerin sosyal yardım ihtiyaçlarını tespit ettik. Hedefimiz bütün Samsun'u kapı kapı dolaşmak' dedi

Devlet kapı kapı dolaşıp el uzatıyor

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı,  Samsun'da 2 yıl önce başlatılan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

21 BİN HANEYE ULAŞILDI

Samsun'da alanlarında uzman olan sosyal hizmet görevlisi, psikolog, sosyolog, çocuk gelişim uzmanı ile psikolojik danışman ve rehberlik uzmanlarından oluşan 41 kişilik ekibin Samsun'da kapı kapı dolaşarak, ihtiyaçlı aileleri tespit ettiklerini söyleyen Balcı, "Hizmetlerimizde arz odaklı çalışıyoruz. Mahallelerde öncelikle muhtarlarla görüşüyoruz ve ihtiyaçlı aileleri tespit ediyoruz. Bu zamana dek  Samsun'da 151 muhtarımızla görüştük. Program aile ve bireylerinin sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmetlerin planlanması, gerektiğinde vatandaşların eğitim, sağlık, istihdam gibi diğer kamu hizmetlerinden yararlanmasını amaçlıyor. Bu amaçla da 21 bin 203 haneye ulaştık, bu hanelerde de 36 bin 692 vatandaşımızla görüştük. Personelimiz sürekli olarak sahada çalışmaya devam ediyor. Bu görüşmeler sayesinde mahallelerin sorunlarını da öğrenmiş oluyoruz. Tespit ettiğimiz aksaklıkları da ilgililere belirtiyoruz. Artık vatandaşlar ihtiyaç halinde devlete gitmiyor, devlet onların ayağına gidiyor. Bazen yardıma ihtiyacı olduğu halde gelip bize iletemeyen, çekinen veya yol yordam bilmeyen vatandaşlar olabiliyor. Bu program sayesinde onlara da ulaşmış oluyoruz. Hedefimiz bütün Samsun'u kapı kapı dolaşmak ve ihtiyaç sahibi ailelerimize destek olmak" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU / ÖZEL HABERSIRADAKİ HABER