HaberlerSamsun haberSamsunlu öğrenciler Çanakkale ruhunu yaşadılar

Samsunlu öğrenciler Çanakkale ruhunu yaşadılar - Samsun haber

İlyasköy Türkiş Okulu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü öncesinde, öğrencilerin Çanakkale ruhunu anlaması için anlamlı bir etkinlik düzenledi. Okula, Çanakkale Savaşı'nı anlatan gezici müze gelirken, öğrencilere ise Çanakkale menüsü olan üzüm hoşafı ve ekmek verildi

Samsunlu öğrenciler Çanakkale ruhunu yaşadılar

Samsun'da İlyasköy Türkiş Okulu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ruhunu öğrencilere aşılamak ve o dönemin şartlarını anlamalarını sağlamak için anlamlı bir etkinliğe imza attı. Etkinlik kapsamında Türkiye'de birçok yere giden Çanakkale gezici müzesi, okulun misafiri oldu. Öğrenciler ve velileri gezici müzeyi ziyaret ederek, o güne dair fotoğrafları inceledi.

O DÖNEMİ ANLATTIK

Öğrenciler ve velileri etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Okul Müdürü Nuri Gülay, "Çanakkale şehitlerimizin anısına okulumuza gezici müze geldi. Biz de okulumuzda buna uygun bir etkinlik yapalım istedik. Bu nedenle okulumuzda temsili bir mevzi kurduk ve o dönemde askerlere verilen menüyü öğrencilere dağıttık. Çocuklarımız Çanakkale'nin ne olduğunu öğrensinler diye böyle bir etkinlik yapıyoruz. Çocuklarımız ve velilerimiz çok memnun oldu. Gezici araçta Çanakkale ile ilgili resimler, anlatımlar mevcut. Görülmesi, incelenmesi gereken bir müze" ifadelerini kullandı.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER