HaberlerSamsun haberSamsun'da kaderine terk edilmiş mezarlık

Samsun'da kaderine terk edilmiş mezarlık - Samsun haber

Samsun'da Tepecik Mahallesi sakinleri, mahalledeki mezarlığın sokak hayvanları ve alkol kullanan şahısların uğrak noktası olduğunu iddia etti. Yetkililerin mezarlıkta hiçbir önlem almadığını belirten vatandaşlar, 'Korktuğumuz için yakınlarımızın ruhuna dua etmeye gelemiyoruz. Bu mezarlık kaderine terk edilmiş' dedi

Samsun'da kaderine terk edilmiş mezarlık

Samsun'da Tepecik Mahallesi sakinleri, mahallede bulunan mezarlığın sokak hayvanları ve alkol kullanan şahısların uğrak noktası haline geldiğini iddia ederek, duruma tepki gösterdi. Mezarlıkta uzun süredir hiçbir bakım yapılmadığını söyleyen vatandaşlar, mezarlığın çöp yuvası haline geldiğini belirterek, yetkililerden çözüm istedi.

HALİ İÇLER ACISI

Mezarlığı sıklıkla ziyaret ettiğini söyleyen mahalle sakini Nesrin Birinci, can güvenliğinden korktuğu için tek başına mezarlığa gelmeye çekindiğini söyledi. Birinci, "Ben bu köylüyüm. Bu mezarlıkta yatan herkes benim geçmişim. 25 gün önce annem vefat etti. Biz buraya acımızı yaşamaya geliyoruz. Bir bakıyoruz, köpekler buraya pisliyor. Birileri içki içmiş, şişelerini buraya atmış. Bir kere geldik, etrafımızı köpekler sardı. Hiçbir temizlik işlemi yapılmıyor. Bu çöpler belki de 1 senedir duruyor. Bu mezarlığın hali içler acısı, kaderine terk edilmiş" diye konuştu.

ÇÖZÜM İSTİYORUZ

Birinci, mezarlıkta bakım yapılmadığını belirterek, "Şu anda tek sorumlu mezarlığı ziyaret eden vatandaşlar. Ben çöpleri topluyorum, babam köpekleri kovalıyor. Biz mezarımızın başında dua ederken, diğer yandan sokak köpekleri mezarları eşeliyor. Mezarlığın kenarındaki boşluk alanda bazı şahıslar arabalarıyla gelerek alkol tüketiyor. Hatta bir kadın olarak söylemeye utandığım uygunsuz davranışlar da bulunuyorlar. İslamiyet'te böyle bir şey var mı? Yetkilerden çözüm istiyoruz. Burayı yüksek bir duvarla çevirip, kapıya kilit koymak çok mu zor? Mezarlığımıza gereken özenin gösterilmesini istiyoruz” sözlerini kaydetti.

Şükrü Berk ASKARSIRADAKİ HABER