HaberlerSamsun haberSamsun trafiğine çifte çözüm

Samsun trafiğine çifte çözüm - Samsun haber

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdelediği Samsun batı çevre yolu ile ilgili çalışmaların seçimlerin hemen ardından başlayacağını, sırada doğu çevre yolunun olduğunu açıkladı.

Samsun trafiğine çifte çözüm

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Comart ile birlikte Etaş Et Atölyesi'nde düzenlenen kahvaltı programında Atakum esnafıyla bir araya geldi. Programa katılan esnafa 'destek' sözü veren Demir, daha sonra yaptığı konuşmada, batı çevre yolu ile ilgili önemli bilgiler verdi. Batı çevre yolunun, 7 yıl önce uygulama projesinin bittiğini hatırlatan Mustafa Demir, "Kamulaştırma ve imarla ilgili yaşanan sorunlar nedeniyle bir türlü başlanılamayan projemiz için Cumhurbaşkanımız, startı vereceklerini açıkladı. Seçimden hemen sonra çalışmalara başlıyoruz" dedi.

100 YILLIK PLANLAMA

Batı çevre yolunun Adalar mevkiinden başlayarak, OMÜ'nün üzerinden geçtikten sonra Polis Okulu'nun az ilerisinden karayoluna bağlanacağını söyleyen  Mustafa Demir, "Köprülü kavşaklarıyla birlikte 5 ana bulvar bu yola bağlanacak. Yatay mimari çalışmalarıyla batı çevre yolu tamamlandığında gelişmiş ülkelerde, Avrupa'daki birçok ülkede olduğu gibi gelişmiş, modern bir kent dokusu ortaya çıkacak. Bu dev projenin başlamasıyla birlikte Atakum'un, 80-100 yıllık planlamasını 5 yılda tamamlamış olacağız" diye konuştu.

SIRADA DOĞU ÇEVRE YOLU VAR

Doğu çevre yolunu da  Samsun'a kazandırmak istediklerini söyleyen Mustafa Demir, "Geçtiğimiz günlerde seçim çalışmaları kapsamında projenin planlandığı bölgeye gittim. Güzergah tespiti çalışmalarını hızlandırdık, halen çalışma sürüyor. Canik ilçesini çevreleyecek olan Doğu Çevre Yolu, 2 tüneli, 3 viyadüğü, toplam 7 kilometrelik mesafesi ile havaalanı kavşağında son bulacak. Gerek batı, gerekse doğu çevre yollarının yapımına başladığımızda vatandaşlarımız başardığımızı görecek ve bizlere müthiş bir kamuoyu desteği sunacak" ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER