HaberlerBakandan öğretmenlere müjde!

Bakandan öğretmenlere müjde!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Öğretmenlik Meslek Yasası ile ilgili hazırlıklar tamamlandı

Bakandan öğretmenlere müjde!

 

EĞİTİM DEMOKRASİYLE ÇOK YAKINDAN İLGİLİ

Bakan Selçuk, "Eğitim demokrasiyle çok yakından ilgili. Eğitimde güçlü bir beklenti varsa o zaman yerel seçimlerde bize destek olunması gerektiği çok açık." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Öğretmenlik Meslek Yasası ile ilgili hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

YAPAY ZEKA STRATEJİSİ BİR AY İÇİNDE AÇIKLANACAK

Bakanlığın yapay zeka stratejisinin bir ay içinde çıkacağını belirten Selçuk, "Bu strateji ile ilgili dijital altyapı kuruyoruz." ifadesini kullandı.

ÇOK YÖNLÜ BİR MODELLEME ÇIKARDIK

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, dershanelere ilişkin şunları kaydetti:

"Okullarımızda bu ihtiyaç nasıl giderilir ile ilgili bir çalışmamız var, bu bitti. Mevcut okullarımızdaki destek kurslarının iyileştirilmesiyle ilgili çok yönlü bir modelleme çıkardık. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrasında bizim için önemli olan şey, mevcut durumdaki ihtiyaçları tümüyle tatmin etmek."

VİDEO KÜTÜPHANESİ OLUŞTURUYORUZ

Selçuk, "Tüm derslere ilişkin video kütüphanesi oluşturuyoruz. Çok yetkin öğretmenleri seçiyor, yıl boyunca var olan içerikleri sunmasını istiyoruz. Ücretsiz olarak, mobil olarak, bir IP tv üzerinden ya da başka yerden, bunun senaryoları hazırlandı. Bunu ortaöğretimin iyileştirilmesi meselesi olarak görüyoruz." diye konuştu.

OKULA BAŞLAMA YAŞINDA 69 AYI BAŞLATACAĞIZ

Okula başlama yaşıyla ilgili Selçuk, "Çağ nüfuslarını net ayırabilelim diye 69 ayı önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş olacağız." dedi.

HİÇ OKULA GİDEMEYENLERE OKUL ÖNCESİ PAKETİ

Selçuk, "Hiç okula gidemeyenlerin evine okul öncesi paketi anlamında nasıl destek veririz ile ilgili paketler hazırladık, süreç devam ediyor." ifadesini kullandı.

"Merdivenaltı dersaneler takibat sistematiğine tabi tutulacak"
Merdivenaltı dersaneler konusuna değinen Bakan Selçeik, "Bu, idare ya da ceza hukukunun konusu olarak bir takibat sistematiğine tabi tutulacak." açıklamasında bulundu.

OKUL PROFİLİ ÇALIŞMASI 13 MART'TA TANITILACAK

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okul profili adlı çalışmanın 13 Mart'ta açıklanacağını ve kamuoyuna tanıtılacağını bildirdi.

YAN ALANLARDA SERTİFİKALAR VERECEĞİZ

Selçuk, "Üniversitelerle yaptığımız anlaşmalarla öğretmenlere yan alanlarda sertifikalar vereceğiz. Öğretmenlerimizin açıkta kalması söz konusu değil." ifadelerini kullandı.

AMAÇ FARKINDALIK OLUŞTURMAK 

Okul profili konusunu açıklayan Selçuk, "Amaç hiçbir okulu birbiriyle yarıştırmak değil sadece kendi ilerlemeleri hususunda bir farkındalık oluşturmak. Bütün okullar iyi ya da kötü derken neye göre iyi ya da kötü, bunun akademik temelini kuruyoruz." dedi.

Selçuk, hayırseverlerin okullara yaptırdıklarının okulun web sayfasından izlenmesine imkan sağlayacak yazılımın nisanda hizmete gireceğini bildirdi.SIRADAKİ HABER