HaberlerEski kitaplar sanat eserine dönüştü

Eski kitaplar sanat eserine dönüştü

'Basılı kitapların devri bitiyor mu?' tartışmaları sürerken ve kitapçılar bir bir kapanırken, Amerikalı bir sanatçı konuya farklı bir bakış açısı geliştirdi.

Eski kitaplar sanat eserine dönüştü

“Basılı kitapların devri bitiyor mu?” tartışmaları sürerken ve kitapçılar bir bir kapanırken, Amerikalı bir sanatçı konuya farklı bir bakış açısı geliştirdi.

Emma Taylor adlı sanatçı, sokağa atılmış  eski kitapları toplayıp, onları birer  sanat eserine çeviriyor. Sanatçı makas, yapıştırıcı ve teller yardımıyla kitaplara taze bir nefes üflüyor.

Bu  küçük heykelcikleri dikkate değer kılan şey, Taylor’ın ayrıntılara verdiği önem. Sanatçı, kitaplardan fırlayan heykelciklerin her bir ayrıntısına özen gösteriyor.

Ona neyin ilham verdiği sorulduğunda Taylor şöyle diyor: Yaptığım tasarıma yardımcı olması açısından kitapları da okuyorum. Ancak tüm ilhamım buradan gelmiyor. İlhamın ilk kaynağı kitabı ve başlığını gördüğümde geliyor. Gerçi bu sayede çok güzel bir kitabı okumak için bahanem de oluyor ki, insan böyle bahaneler olmadan da okuyabilir aslında.SIRADAKİ HABER