HaberlerMustafa Demir: 'Samsun'da otopark ve trafik sorunu bitecek'

Mustafa Demir: 'Samsun'da otopark ve trafik sorunu bitecek'

Şoför esnafıyla bir araya gelen Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, 'Samsun kent merkezinde otopark ve trafik sorununu bitireceğiz' dedi.

Mustafa Demir: 'Samsun'da otopark ve trafik sorunu bitecek'

Cumhur İttifakı’nın AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan  Mustafa Demir, beraberinde İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Erdoğan Tok, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ali Comart ve AK Parti İlçe Başkanı Oktay Avcılar ile birlikte Şoförler ve Otomobilciler Odası'nı ziyaret etti. Mustafa Demir,  Samsun'a yönelik projelerini ve planlarını anlattığı şoför esnafından yerel seçimlerde destek istedi.

KATMA DEĞERE DÖNÜŞTÜ

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası (TŞOF) Başkanı ve aynı zamanda Samsun Sinop 26'ncı Bölge Kooperatifleri Birliği Başkanı Fevzi Apaydın tarafından karşılanan Mustafa Demir, daha sonra oda üyelerine hitap etti. Türkiye'nin, karayolu yük ve yolcu taşımacılığı alanında Avrupa Birliği'nin toplamının 2,5 katı kapasiteye sahip olduğunu belirten Demir, "25 tonun altında taşıma kapasitesi olan artık yük taşıyamayacaktı. 'Merak etmeyin, bize güvenin' dedik ve Karayolu Yük ve Yolcu Taşımacılığı Kanunu'nu çıkarttık. Bugün Türkiye, dünyada bu sektörü en verimli kullanan ve katma değere dönüştüren ülkedir" diye konuştu.

TÜM İLÇELERDE TOPYEKÜN KALKINMA

Samsun'u, 'Türkiye'nin en güzel kenti' olarak nitelendiren Mustafa Mustafa Demir, "Önümüzdeki dönemde biz tüm ilçe belediye başkanlarımızla beraber, Yakakent’ten Terme’ye, Asarcık’tan Vezirköprü’ye hizmet seferberliğine başlayacağız. Hizmette ayrımcılığı ortadan kaldıracağız. Birlikte, müşterek hareket ederek Samsun’un geleceği ve menfaati için tüm belediyelerimizle kendi görev alanları içerisinde kalkınmaya, gelişmeye katkı vereceğiz" şeklinde konuştu.

MAHALLELER RİSK ALTINDA

"Verimli bir belediyeciliği inşa edeceğiz" diyen Mustafa Demir, ayrıca şunları söyledi: "Eski Samsun'u hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Subaşı, Saathane Meydanı, Gaziler Durağı, Mecidiye, Çiftlik, Hançerli, Karasamsun. Aslında Samsun’un her mahallesi bir kültür, bir komşuluk, bir hatıra, bir gelenek. Şimdi bunlara baktığımızda ne kaldı geriye? Bütün mahalleler risk altında, tehlike altında. Çok nitelikli çalışmalarla tüm bu değerlerimizi, tüm mahallelerimizi yeniden ihya edeceğiz.”

YATAY DEĞİL DİK BULVARLAR

Otopark problemlerini mutlaka çözeceklerini dile getiren Demir, “Çiftlik Caddesi'ni trafiğe açacağız. Samsun'un bulvarları hep yatay. Dik bulvarlarımız kaç tane var? Neredeyse hiç yok. Lise Caddesi var örneğin. Samsun’un asıl trafik probleminin sebebi yatay bulvardan ziyade dikey bulvarımızın olmaması. Bununla ilgili hayata geçireceğimiz projelerle otopark sorunu ve trafik sorununu tamamen bitireceğiz” sözlerini kaydetti.SIRADAKİ HABER